Tauri Kilk Austrias põhiturniirile ei pääsenud

Maailma edetabelis 415. kohal paiknev Tauri Kilk (Triiton) alustas Grazis peetava Austrian Open 2024 valikturniiri avamatši geimivõiduga, kuid pidi lõpuks siiski tunnistama vastase paremust. Üksikmängu edetabelis 145. kohal paiknev malaislane Justin Hoh oli avageimis meie mehe vastu pikka aega kaotusseisus. Tartlane läks ette 5:1, 9:6 ja joogipausiks 11:8. Mängu jätkudes sai Kilk ette 17:13, kuid sattus seejärel vastase surve alla. Hoh tegi 6:0 vahespurdi ja läks omakorda ette 19:17. Eesti meister jõudis viigini 19:19, kuid jäi siis uuesti taha 19:20. Malaisia koondislase geimpalli suutis Kilk väärata, noppis ühe soojaga veel kaks punkti ning võitis geimi 22:20.

Teises geimis sai Kilk 4:1 algedu, kuid edasi enam nii ladusalt ei läinud. Hoh rebis ette 11:8 ja 15:11 ning lõpetas geimi 6:1 aktiivsusega – 21:12. Kolmandas geimis oli Kilk viimast korda ees 3:2, loovutas seejärel vastasele viis punkti järjest ning lähemale kui üks punkt enam Hoh’le ei pääsenud. Hoh juhtis intervalliks 11:7, kasvatas edu 18:13-le ning ehkki meie mehel õnnestus kaotusseis kärpida 17:19-le, sai selle matši viimased kaks punkti enda arvele vastane. 21:17.

Edetabelis 304. kohal paiknev Karl Kert (Raul Musta SK) mängis valikturniiri avaringis Christian Tomiciga (Austria), kelle edetabelis leiame 854. kohalt. 2023. aasta Eesti meister võitis 21:17, 21:10, kuid järgmine vastane oli juba liiast. Indoneeslane Prahdiska Bagas Shujiwo jäi peale 21:9, 21:15.

Kilk ja Kert koos tulid neljapäeva õhtupoolikul platsile ka paarismängu valikturniiri avaringis, kus kohtuti India mängijate Nithin H.V. ja Vishnuvardhan Goud Panjalaga. 38 minutit kestnud vasdtassesisu võitsid külalised Aasiast 21:18, 16:21, 21:17. Avageimis läksid Eesti meistrid juhtima 3:1, jäid siis taha 8:11, kuid taastasid eduseisu ja juhtisid 18:15. Paraku lõpuspurdis jäid peale vastased 6:1. Teist geimi vedasid indialased joogipausini (11:8), kuid eestlased said seejärel ette 12:11 ning 17:16 pealt nopiti neli punkti järjest. Otsustava geimi esimene pool kulges punkt-punkti heitluses, intervalliks oli ees India paar 11:10. Mängu jätkudes said vastased ette 14:11 ning vähemaks kui kaks punkti meie mehed kaotusseisu enam kärpida ei suutnud.

Mikk Õunmaa ja Anton Berik (Triiton) kohtuvad reedel põhitabelis avaringis valikturniirilt tuleva paariga.

Naiste paarismängus said Helina Rüütel (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) samuti otse koha põhitabelis ja enamgi veel – viienda asetuse. Avaringis reedel mängivad nemadki ühe valikturniirilt tuleva paariga. Segapaarismängus kohtuvad Õunmaa ja Üprus põhitabelis avaringis neljanda asetusega rootslaste Ludwig Axelssoni ja Jessica Silvennoineniga.