Nanchangis algas juunioride MM-i individuaalturniir

Juunioride 24. MM-võistlustel Hiinas Nanchangis alustati pärast pühapäevast puhkepäeva individuaalturniiriga. Kahes üksik- ja kolmes paarismängus on üles antud kokku 478 sulgpallurit. Segavõistkondade turniiri tubli 16. kohaga lõpetanud Eesti sulgpallurid noppisid avapäeval nii mõnegi võidu ja jätkavad konkurentsis.

Noormeeste üksikmängus oli Andrei Schmidt avaringis vaba, sest ghanalane Jonathan Ankrah loobus osalemast. Teises ringis on Andreil aga väga kõva vastane, kaheksanda asetusega Chiang Tzu Chieh Taiwanilt. Võidukalt alustas oma aktsioone Oliver Hani, kes ugandalase Aaron Ndawula vastu viibis platsil 26 minutit. Avageimis jooksis tartlane aafriklase eest kohe ära, juhtides 5:1 ja intervalliks 11:5 ja võitis lõpuks 21:10. Teine geim oli hoopis teist nägu. Oliver sai korraks ette neljaga (10:6), kuid edasi vahetati punkte kuni lõpuni vaid väga tasavägise heitluse tulemusena. Hani juhtis 20:19, kuid Ndawula läks omakorda juhtima 21:20. Kolmandat geimi tartlane siiski ei lubanud – kolm punkti järjest ning 23:21.

Rasmus Roogsoo läks vastamisi Myanmari kodaniku Hein Htutiga ja kaotas 10:21, 14:21. Rasmus juhtis kogu matši jooksul vaid ühe korra, teises geimis 1:0.

Neidude üksikmängus õnnestus meie kolmest esindajast vaid ühel endale ka järgmine mäng kindlustada. Emilia Šapovalova oli esimese geimis Lusine Smbatjani vastu üsna hädas. Armeenlanna läks kohe ette ning juhtis intervalliks 11:7. Puhkeminut tuli rohkem kasuks tartlannale, kes sai ette 15:11, kuid peagi oli taas juhtimas Smbatjan 18:16. Šapovalova ei jätnud siiski jonni, läks ette 20:19 ja võitis lõpuks 22:20. Avageimiga sai armeenlanna jaks ka otsa, sest teises geimis ei suutnud ta meie sulgpalluriga enam sammu pidada. Šapovalova läks ette 7:1, juhtis joogipausiks 11:8 ning 17:14 pealt noppis ka selle geimi viimased neli punkti.

Romili Vakk pidas Hiina koondislase Yuan Anqi rünnakutele vastu 20 minutit, kuid kaotus oli siiski vältimatu – 3:21, 6:21. Esimeses geimis saavutas Yuan seejuures 10:3 edu pealt 11 punkti järjest. Marija Paskotšit loos samuti ei hellitanud, tema esimeseks vastaseks tuli Tan Mindy Zi Xuan Singapurist. Esimeses geimis kiirustas Tan ette 6:2, kuid tallinlannal õnnestus mäng tasakaalustada. Rappa läksid asjad alles viigiseisult 14:14, geimi lõpetanud Tani 7:0 aktiivsuspuhang vormus numbriteks 21:14. Teine geim oli tasavägine algusest lõpuni. Vaid paar korda pääses Tan kolmega ette (15:12, 17:14). Paskotši jõudis viigini 18:18 ja 19:19, kuid kolmandasse geimi kohtumist viia ei õnnestunud. Singapuri sulgpallur võitis 21:19 ja marssis teise ringi.

Segapaarismängus loovutasid Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias Mongoolia lootustele Khurts-Erdene Enkh-Erdenele ja Arvinbuyn Bayasgalanile kummaski geimis võrdse arvu punkte ning lugu lõppes 16 minutiga 21:5, 21:5. Seevastu Rasmus Talts ja Emilia Šapovalova üheksanda asetusega türklastele Bugra Aktasile ja Sinem Yildizile ohtlikuks saada ei suutnud. Avageim kaotati 11:21 ja teine 7:21.Oliver Hani ja Romili Vakk kaotasid Weslie Chenile ja Veronica Yangile USA-st 11:21, 7:21.

Noormeeste ja neidude paarismängus jäid meie duettide etteasted hilisõhtusse. Rasmus Roogsoo ja Rasmus Talts mängisid armeenlaste Edgar Hovhannisjani ja Hamlet Parsjaniga ning näitasid musklit – 21:1, 21:3. Oliver Hani ja Andrei Schmidt olid koos Trinidadi ja Tobago tippude Vishal Ramsubhagi ja Jace Smithiga ning päevatöö lõpetati veerand tunniga – 21:6, 21:11. Neidude konkurentsis pääsesid Heili Merisalu ja Emilia Šapovalova mänguta teise ringi. Avaringist alustasid Lumikki Liias ja Marija Paskotši, vastasteks parima Euroopa koondise Taani mängijad Anna-Sofie Nielsen ja Jasmin Willis. Taanlannad võitsid 21:15, 21:14.