Veebruari kolmel esimesel päeval peetakse aasta tähtsaimat sulgpallivõistlust, täiskasvanute Eestis meistrivõistlusi. Mängulinnaks on Tallinn, kus 1965. aastal ka esimesed selle populaarse reketimängu meistritiitlid välja mängiti. Juubelitšempionaadi (60.) mängupaik pole aga tavakohane Kalevi spordihall vaid Mustamäel Tervise uulitsal asuv spordiklubi Nord kodusaal (varem tuntud kui Tiit Soku korvpallikooli hoone).
Neljapäeval alustatakse kell 11 ning õhtuks on kõigis viies mänguliigis veerandfinalistid selged, reedel alates kella 11-st mängitakse veerandfinaale ning alates kella 18-st poolfinaale. Medalimängud peetakse laupäeval, algus ikka kell 11.
Kes on soosikud? Ikka samad, kes viimastelgi aastatel, tõsi väikeste reservatsioonidega.
Meeste üksikmängus lõpetas Karl Kert (Raul Musta SK) aasta tagasi Tartus kolmes geimis Raul Musta 17 meistrivõistlust järjest kestnud superseeria ning rekordmeister lubas seejärel rohkem oma klubi asjadele pühenduda. Kuid et “vorm on kõikuv, aga klass on igavene!”, siis on Must seegi kord kohal ning proovib tiitlikaitsja ja uute pürgijate elu võimalikult raskeks teha.
Tabel on seekord koos nii, et mullune finaal võib korduda juba poolfinaalis, sest Kerdil on esimene ja Mustal viies asetus. Tabeli alumiselt poolelt peaksid asetuse põhjal omavahel finalisti selgitama kaks klubikaaslast Triitonist, mullune pronks Tauri Kilk (2.) ja neljanda koha omanik Andrei Schmidt (3.). Neljanda asetusega Mario Kirisma (TSKeskus) jääb Kerdi ja Musta konkurendiks.
Naiste üksikmängus on viimased seitse aastat võidutsenud Kristin Kuuba (Triiton) vigastuse tõttu pidanud pika võistluspausi, kuid Estonian Internationalilt eemale jäädes lubas maailma edetabelis 48. kohal paiknev Kuuba meistrivõistlusteks mängus tagasi olla. Mullu loovutas Kristin finaalis Ramona Üprusele (TÜASK) kokku vaid 18 punkti. Sama finaalipaar on võimalik ka tänavu, sest Kuuba ja kolmanda asetusega Üprus ei saa kokku minna enne kui finaalis. Kuuba tabelipoole tugevaim mängija on mullune neljas Helis Pajuste (Raul Musta SK), teise finalisti võiksid reede õhtupoolikul selgitada teise asetusega Catlyn Kruus (Triiton) ja Üprus.
Meeste paarismängus on viimased üheksa aastat valitsenud Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton), aga koduse GP-sarja turniiridel on meistritel ette tulnud ka komistamisi. Mullu koos Mikk Järveojaga (TÜASK) hõbeda saanud Karl Kert on seekord käed löönud Tauri Kilgiga ning koos hakatakse edasi rühkima kolmanda asetuse pealt. Teine asetus on mullusel pronksimehel Mikk Õunmaal (Triiton), kes on Marcus Lõo asendajaks leidnud klubikaaslase Anton Beriku. Kaljuranna ja Käsneri tabelipoolel on kõrgeim asetus Karl Kivinurmel ja Vahur Lukinil (Tallinna Kalev), kes olid enne K&K ajastu algust viimased selle mänguliigi kullavõitjad (2014). Teenekate kalevlaste esimeseks vastaseks on Triitoni noored ja vihased Andrei Schmidt ja Hugo Themas.
Naiste paarismängus jahib Helina Rüütel (Triiton) oma kuuendat meistritiitlit uue partneriga, sest Kati-Kreet Marranile pole tipptasemel sportimine mõnda aega näidustatud, aga seda pigem päikselisel põhjusel. Helina partner on mullu selles mänguliigis pronksi ja tunamullu hõbeda noppinud Kertu Margus (TÜASK). Oma kaks koos võidetud hõbedat (2018 ja 2023) tahavad kindlasti esimese kulla vastu vahetada Catlyn Kruus ja Ramona Üprus, kolmas ja neljas asetus on puhastel Triitoni paaridel, Elisaveta Berikul ja Emili Pärsimil ning Kaisa Liis Lepal ja Romili Vakil.
Segapaarismängus on tiitlikaitsja Raul Käsneri uueks partneriks Kati-Kreet Marrani asemel Elisaveta Berik ning kolmas asetus eeldab vähemalt poolfinaali jõudmist. Favoriidid on mullused hõbedad Ramona Üprus ja Mikk Õunmaa ning teise asetuse said mulluse Tartu-turniiri kolmandad Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel.
Triitoni mängijad kogusid mullu kodusaalis kenakese medalisaagi: kuus kulda, kaks hõbedat ja neli pronksi. Järgnesid TÜASK (1+4+2), Raul Musta SK (1+2+0), Tondiraba SK (0+0+1) ja Veeriku Badminton (0+0+1). Tartu oli Eesti meistrivõistluste edukaim sulgpallilinn ka kaks aastat tagasi Tallinnas, sest 24 medalist rändasid siis Emajõelinna koguni 22. TÜASK mängijad võitsid neist 10 (3+2+5), Triitoni omadele kuulus 9 (4+4+1) ja Veeriku Badmintoni sulgpallureile 3 (0+1+2) medalit.
Eesti meistrivõistluste turniiritabelid
Eesti meistrivõistluste tulemused statistika 1965-2023