Eesti mees- ja naispaar edenesid juunioride MM-il kolmandasse ringi

Juunioride 24. MM-võistlustel Hiinas Nanchangis jätkati teisipäeval mänge individuaalturniiril. Eestlased olid platsil kuues vastasseisus ning neist kahes õnnestus ka võiduga välja tulla.

Üksikmängus sai meie noorte jaoks seekordne MM otsa. Noormeeste üksikmängus avaringis loobumisvõidu saanud Andrei Schmidtile tuli teiseks ringiks väga kõva vastase, kaheksanda asetusega Chiang Tzu Chieh’ Taiwanilt. Avageimis oli mängu küll, ehkki Chiang oli joogipausiks ees juba 11:5. Teise mängupoole suutis Schmidt vastasega võrdselt mängida ning punktid jäid tasa, 10:10. Geimi võitis siiski vastane 21:15. Teises geimis sai Andrei nagu esimeseski 1:0 algedu ning hoidis vastast mõõdukas kauguses seisuni 7:8. Siis läks Chiang oma teed, loovutades meie mehele veel vaid ühe punkti. Taiwani sportlane võitis 21:8 ning jõudis kolmandasse ringi.

Avaringis ugandalasega kahes geimis hakkama saanud Oliver Hani mängis samuti Taiwani sulgpalluriga, kel nimeks Su Wei-Cheng. Õppetund vältas 17 minutit ning lõppes mõlemas geimis tartlasele viie punktiga. Kusjuures esimese geimis Hani isegi juhtis (2:0).

Noormeeste paarismängus oli loos Schmidtile ja Hanile armulikum ning andis neile avaringi trinidadlaste järel vastasteks lõunanaabrite dueti Rudolfs Andersonsi ja Andrejs Vilnise. Meie meestel väga palju jõudu ja aega ei kulunud – 16 minutiga oli 21:9, 21:8 tablool ja koht 32 parema hulgas tagatud. Esimese geimis juhtisid lätlased 2:1 ja 3:2, kuid seejärel libisesid eestlased vaikselt eest. Intervalliks oli seis 11:7 ning teisel mängupoole loovutati vastastele veel vaid kaks punkti. Teisest geimist on Andersonisil ja Vilnisel helge hetkena mäletada vaid viigiseisu 3:3. Selle pealt loovutati põhjanaabritele 10 punkti järjest ning lootus maad väristada kadunud.

Kolmapäeval mängivad Schmidt ja Hani poolakate Mikolaj Morawski ja Krzysztof Podkowinski, kelle taset on Nanchangis hinnatud 16. paigutuse vääriliseks.

Avaringis armeenlastega karmilt ringi käinud Rasmus Roogsoo ja Rasmus Taltsi vastas olid aasia päritolu Kanada kodakondsed Liam Zhang ja Rongpeng Zhou. Tapelust jätkus 24 minutiks, kuid mõlema geimi lõpptulemus oli sama – 21:17 kanadalastele. Eriti kahju on esimesest geimist, kus meie noormehed juhtisid juba 11:5, kuid andsid siis initsiatiivi käest. Zhang ja Zhou jõudsid viigini 13:13 ning pürstisid sama soojaga ette 17:13. Teises geimis juhtisid Roogsoo ja Talts 10:8, kuid jäid siis taha 12:16. Korraks vähendati vahe ühele punktile (15:16), kuid rohkemaks jõudu ei jätkunud.

Neidude üksikmängus suutis meie kolmest esindajast endale ka teise mängu kindlustada vaid Emilia Šapovalova. Selles oli aga edu raske loota, sest teisel pool võrku oli seekordse MM-turniiri favoriit Sarunrak Vitidsarn. Tailanna tegi oma tööd täpselt ja korralikult, minnes kiiresti ette 11:2. Pärast pausi leidus vastumänguvõimalusi ka Šapovalovale, kuid 7:16 pealt tuli kiire lõpp. Avageim Vitidsarnile 21:7. Teises geimis oli tailanna joogipausiks ees 11:3 ja Emilia sai teise geimipoolega juurde veel kolm punkti.

Neidude paarismängus mänguta teise ringi pääsenud Heili Merisalu ja Šapovalova said seal jõudu proovida eksootiliste vastastega, Genelyn Joy Mirando Lansangan ja Angela Marie Bernaldez Maratas esindavad riiki lühendiga NMP ehk lahtiseletatult Põhja-Mariaani saared. Vaikse ookeani lääneosas, Hawaii ja Filipiinide vahel, asuv 16 saarest koosnev Põhja-Mariaanid on Ameerika Ühendriikidega assotsieerunud riik. Sulgpalli osatakse ja armastatakse aga sealgi mängida, kuid veel mitte nii hästi, et MM-il kolmandasse ringi jõuda. Meie paar jäi 17 minutit väldanud pallivahetustes peale 21:7, 21:9. Šapovalova saab sel MM-il nüüd mängida veel ühe esimese asetuse vastu, sest kolmandas ringis astuvad meie omade ette esimesena tabelisse paigutatud Hiina neiud Chen Fanshutian ja Liu Jiayue.

Segapaarismängu avaringis mongoollastest üle käinud Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias avaldasid võistkonnavõistlusest juba tuttavate Araabia Ühendemiraatide Dhiren Ayyappani ja Taabia Khaniga mängides arvestatavat vastupanu, kuid kaotusest polnud siiski pääsu – 18:21, 10:21. Avageim kulges küll algusest lõpuni vastaste juhtimisel, kuid 7:14 kaotusseis õnnestus meie omadel mängida kahele punktile (viimati 18:20). Teises geimis läks AÜE paar kiiresti ette 11:2 ja edasine oli vaid vormistamine.