Eesti noored sulgpallurid on ilma meistrivõistlusteta mänginud ja harjutanud juba üle 19 kuu, sest viimati selgitati noorteklassides ja juunioride seas meistrid 2.–4. märtsini 2019 Tartus. Nüüd ollakse Emajõelinnas tagasi, kuid medalite pärast mängitakse ülikooli spordihoone asemel seekord Triitoni peakorteris A. LeCoqi spordimajas. Noorteklassides (U-11 – U-17) alustatakse reedel, 16. oktoobril kell 10 ning medalistid selguvad laupäeval, 17. oktoobril. Kes on Ihaste tee spordihoone katuse all favoriidid? Sellele püüame järgnevas ülevaates pihta saada.
VANUSEKLASS U-11
Selles vanuseklassis selgitatakse meister vaid üksikmängus. Poiste üksikmängus (19 osalejat) on kindel favoriit Kaspar Sorge (TÜASK). Teise põlve sulgpallur on juba oma sportlastee hakul näidanud head mängu: ta on võitnud kõik selle aasta noorte GP-sarja kolm etappi. Tema tõenäoline finaalivastane peaks olema Marten Põder (Triiton), kes nimetatud turniiridel olnud kolm korda teine ning samal kohal ka selle vanuseklassi edetabelis. Vähemalt pronksi peale ihub hammast Karl-Markus Kasekamp (Triiton), kes septembris ja oktoobris olnud kolmas ka GP-turniiridel. Neljas asetus on Artur Aunil (Nõo SK), kes sai sama koha ka septembris Tallinnas peetud GP-etapil. Märtsis 2019 selles vanuseklassis medaleid jaganud noored on nüüdseks juba kaks aastat vanemate seas mängimas.
Tüdrukute üksikmängus (18) on sellest aastast kaks GP-turniiri võitu kirjas Carmella Krislin Kruusil (Triiton) ja temal on kodulinnas ka parim asetus. Finaalivastaseks ennustab edetabel talle klubikaaslast Grete Liis Neemret, kes esikohamängu jõudnud kõigil kolmel senisel GP-turniiril. Kolmas asetus on Ilona Roogsool (Triiton), kes võitis GP-turniiri septembris, mil Kruus ei osalenud. Nelikvõitu ennustab Triitonile Jandra Jagomägi neljas asetus, tema on kõigil kolmel kõnealusel turniiril olnud kolmanda koha saajaks.
VANUSEKLASS U-13
Selles vanuseklassis on kavas juba täisprogramm, medaleid jagatakse kõigis viies mänguliigis. Poiste üksikmängus (30) on soodsaimal positsioonil Rasmus Roogsoo (Triiton). Valitsev Eesti meister U-11 vanuseklassis on tänavu mänginud hoopis U-15 vanuseklassis ning võitnud seal kolmest turniirist kaks ja olnud veel ühel korral kolmandat kohta jagamas. U-15 seas on oma oskusi arendanud ka Roogsoo kõige tõenäolisem finaalivastane Marti Joost (Nõo SK), kes kõigil kolmel GP-turniiril teeninud hõbemedali. Õiges vanuseklassis mängijatest on Martin Liiskmannil (Triiton) kolmas asetus ning GP-turniiridelt ette näidata üks esimene ja kaks teist kohta. Kohta esinelikus hoiavad sihikul ka jaanuariturniiri võitnud Priit Põder (Triiton) ning kõigil kolmel etapil esikolmikusse jõudnud Jakob Kalmus (Triiton).
Poiste paarismängus (11) on GP-sarjas olnud igal turniiril erinev võitja, kuid üks esikoht ja kaks teist kohta annavad meistrivõistlusteks parima asetuse Jakob Kalmusele ja Rasmus Vaglakesele (Triiton). Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) pole GP-sarjas koos mänginud, kuid kõrged kohad edetabelis kindlustavad neile teise asetuse. Jaanuariturniiri võitnud Martin Liiskmann ja Priit Põder (Triiton) said kolmanda asetuse.
Tüdrukute üksikmängus (14) on selge favoriit Marija Paskotši. Tondiraba Sulgpallikooli õpilane, kes võitis mullu meistrikulla U-11 vanuseklassis, on tänavu võitnud ka kõik GP-sarja kolm turniiri. Eelmiste meistrivõistlustel finaalis Paskotšile vastu seisnud Lumikki Liias (Triiton) on sel aastal olnud kaks korda teine ja ühe korra kolmas. Annabel Mutso ja Roosi Uusen (mõlemad Triiton) on ennustatud esinelikusse jõudma.
Tüdrukute paarismängus (5) on Paskotši ja Mutso võitnud kõik kolm GP-sarja turniiri ning on loomulikult peakandidaadid ka meistrikullale. Triitoni paar Marri Lankov ja Lumikki Liias on kõigil etappidel olnud kolme hulgas ning väärivad kindlasti finaalikohta ka Tartus. Pronksmedali võiks kolmanda asetuse põhjal saada veel üks Triitoni kooslus Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk.
Segapaarismängus (9) jahib Paskotši oma kolmandat meistrikulda koos Marti Joostiga. Koos võideti GP-sarja esimene turniir jaanuaris, septembris ja oktoobris selles mänguliigis ei osaletud. Sügisel peetud osavõistlustel jäid kaotuseta Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias, kel nüüd teine asetus. Kõik kolm etappi teisel kohal lõpetanud Martin Liiskmann ja Annabel Musto on sel nädalavahetusel kolmanda asetusega.
VANUSEKLASS U-15
Noormeeste üksikmängus (19) ei saa aasta-kaks vanematele kahel turniiril tuule alla teinud Rasmus Roogsoo ning kolm teist kohta hõivanud Marti Joost meistrivõistlustel selles seltskonnas osaleda ja nii on esimene asetus hoopis Rene Leemanil (TSKeskus). Omakorda U-17 vanuseklassis tegusid tegeval Andrei Schmidtil (Triiton) on teine asetus ning eelmisel tšempionaadil kolm korda U-13 klassis esinelikusse jõudnud Siim Saarsel (Pärnu SK) kolmas. 2019. aastal U-13 üksikmängu võitnud Karl Aksel Männik (Nõo SK) on neljanda ja kahel GP-turniiril kolmanda koha hõivanud Daniel Kornejev (Triiton) kuuenda asetusega.
Paarismängus (5) panustab edetabel Leemani ja Männiku võitu, ehkki mõlemad GP-turniirid (jaanuaris peetud etapil seda mänguliiki huviliste puudumisel kavas ei olnud) on selles vanuseklassis võitnud Triitoni paar Artur Berik ja Daniel Kornejev (paarismängu valitsev meister U-13 klassis). Leeman ja Männik on GP-sarjas kaasa teinud U-17 vanuseklassis ning saanud ühe teise ja kaks kolmandat kohta. Kolmas asetus on U-13 klassi mullustel finalistidel Siim Saarsel ja Rasmus Taltsil (TSKeskus).
Neidude üksikmängus (20) annab edetabel esimese asetuse Heili Merisalule (Nõo SK), ehkki Karolina Pintšuk (Triiton) on selles vanuseklassis võitnud GP-sarjas kaks turniiri kolmest ja eelmisel aastal U-13 seltsis hõbeda saanud Merisalu vaid ühe. Merisalu ja Pintšuki vahele mahub teise asetuse saanud Laura-Liis Kale (TSKeskus), kes mullustel meistrivõistlustel alistas U-13 finaalis Merisalu. Neljandana peaks poolfinaali jõudma GP-sarja septembriturniiril teise koha hõivanud Mia Sakarias (TSKeskus).
Paarismängus (6) üritavad Merisalu ja Emilia Šapovalova (TÜASK) mulluse U-13 kulla nüüd järgmise vanuseklassi kulla vastu vahetada. Koos võideti jaanuaris peetud GP-turniir. Karolina Pintšuk ja Kertu Saksing (Triiton) on GP-sarjas saanud esimese ja teise koha ning ihkavad samuti kulda. Kolmanda asetuse said tabelite koostajatelt Kale ja Sakarias, kel kaitsta eelmiste meistrivõistluste hõbe alla 13-aastaste seast.
Segapaarismängus (6) on favoriidid klass vanemate seas GP-sarjas esimese, teise ja kolmanda koha saavutanud ning aasta tagasi U-13 klassis pronksi teeninud Andrei Schmidt (Triiton) ja Laura-Liis Kale (TSKeskus). U-15 seas mõlemad tänavused GP-turniirid võitnud Männik ja Merisalu peaksid samuti finaalikursil liikuma, sest neil on teine asetus. Rasmus Talts ja Šapovalova (U-13 mullune meister koos Daniel Kornejeviga) omavad kolmandat asetust. Must hobune võib aga olla Triitoni kombinatsioon Kornejev – Pintšuk, kel ükskikmängus kõrged asetused.
VANUSEKLASS U-17
Noormeeste üksikmängu (19) tabeli tipus on mängijad, kes tänavu pidanud esikohaheitlusi juba juunioride ja meestegi seas. Tauri Kilk (Triiton) on juunioride seas võitnud kõik kolm turniiri, Mario Kirisma (TSKeskus) olnud kaks korda teine. U-17 mulluses kullafinaalis oli Kirisma Kilgist parem, tänavused mõlemad GP-finaalid on lõppenud aga tartlase võiduga. Kolmas asetus on rohkem paarismängudele keskenduval Robin Schmalzil (TSKeskus) ja alles neljas selles vanuseklassis kõik kolm GP-turniiri võitnud Hugo Themasel (Triiton).
Paarismängus (7) on Kirismal ja Schmalzil kaitsta mullune U-15 esikoht, enesekindlust selle eesmärgi täitmise võimalikkusse ka vanemas rühmas andis oktoobrikuine GP-turniir, kus U-19 vanuseklassis saadi esikoht. GP-sarjas oma õiges vanuseklassis ühe esimese ja kaks teist kohta saavutanud Chris Robin Talts (TSKEskus) ja Tregert Gustav Värv (TÜASK) peaksid eeldatavatele finalistidele pakkuma poolfinaalis nagu ka neljanda asetusega Tauri Kilk ja Taanis harjutav Steven Pärnasalu (Viimsi SK).
Neidude üksikmängus (19) on esimene asetus Elisaveta Berikul (Triiton), ehkki tema klubikaaslane Marelle Salu on selles vanuseklassis GP-finaalides võidutsenud kaks korda ja Berik vaid korra. Seevastu Eesti noorte absoluutses edetabelis on Berikul viies ja mullu U-15 üksikmängus hõbeda teeninud Salul seitsmes positsioon. Viimati oktoobri alguses Tartus peetud turniiril võidutses Salu. Emili Pärsim (Triiton) läheb võistlustulle kolmanda ja Marta Emili Teller (Triiton) neljanda asetuse all.
Neidude paarismängus (6) on Pärsim ja Salu GP-etappidel olnud kaks korda parim Eesti naispaar, kuid viimati Tartus jäädi finaalis alla Kadi Ilvesele ja Marta Emili Tellerile (kõik Triiton). Meistrivõistlustel on Pärsim ja Salu esimese ning Ilves ja Teller kolmanda asetusega. Nende vahel mahub veel üks Triitoni kombinatsioon, Berik ja Katriin Jagomägi, kes teeninud esikolmikukohti juba ka juunioride seas.
Segapaarismängus (8) on GP-sarjas igal etapil olnud erinev võitja, kuid esimene asetus on paaril, mis oma oskusi edukalt rakendanud juba juunioride seas. Robin Schmalz ja Marta Emili Teller on vanemate seas hõivanud ühe teise platsi ja kaks kolmandat kohta. Oma vanuseklassis oktoobrikuise GP-etapi võitnud Hugo Themas (siis koos Marelle Saluga) ja Emili Pärsim on saanud teise asetuse, kolmandana asetati tabelisse Tregert Gustav Värv (TÜASK) ja Kerttu Voore (Nõo SK).
JUUNIORID
alustavad A. LeCoqi spordimajas laupäeval, 17. oktoobril kell 15 ja medalimängud peetakse pühapäeval. Nii nagu tavaks, saavad selles vanuseklassis (U-19) kaasa lüüa ka nooremate aastakäikude mängijad.
Noormeeste üksikmängus (23) pole mullusest esinelikust mängimas enam kedagi. Suurfavoriit on kõik tänavused GP-turniirid võitnud Tauri Kilk (Triiton). Kaks korda talle finaalis alla jäänud Mario Kirismal (TSKeskus) on teise, U-17 mullune hõbe Oskar Männik kolmanda ja pronks Rannar Zirk (mõlemad Nõo SK) neljanda asetusega. Kolmel etapil esikolmikus lõpetanud Artur Ajupov (Veeriku Badminton) peab meistrivõistlustest haiguse tõttu loobuma.
Ajupovi eemalejäämine sunnib Tauri Kilgi noormeeste paarismängus (7) pingile ning mullune EMV-kuld U-17 vanuseklassis jääb sellel paaril juunioride seas üle kuldamata. Esimese asetuse on saanud Männik ja Zirk, Nõo paari finaalivastaseks ennustatakse Kirsimad ja Schmalzi, kes oktoobris Tartus peetud GP-turniiril nüüdsed esinumbrid üle mängisid. Mihkel Mart Liim ja Markus Saarepuu (Triiton) on tabelis kolmandad.
Neidude üksikmängus (13) on ülal parasjagu intriigi, sest edetabelis on Ramona Üprusel (TÜASK) ja Catlyn Kruusil (Triiton) võrdselt punkte ning GP-sarja omavahelised finaalid on samuti viigis. Üprusel on kirjas veelg teinegi turniirivõit, kuid siis peakonkurenti mängimas polnud. Viimane vastasseis oktoobri alguses Tartus andis kindla võidu ülikooli klubis harjutajale, kel seekord ka esimene asetus. Poolteist aastat tagasi meistrivõistlustel hõbeda teeninud Karoliine Inselberg (Triiton) paigutati tabelisse kolmandana ja GP-sarjas turniiridel teise ja kolmanda koha teeninud Andra Mai Hoop (TÜASK) neljandana.
Paarismängus (5) võitsid koos mängivad Kruus ja Üprus eelmisel meistrivõistlusel nii U-17 kui juunioride klassis ning on selged favoriidid tänavugi, sest võidetud on ka mõlemad GP-etapid, millel osaleti. 2019 koos Mia Kasega pronksi teeninud Johanna Violet Meier (TÜASK) mängib seekord Krisliin Rohtlaga (Triiton) ning neilt eeldatakse finaali pääsemist. Pronksi peale on peakandidaadid U-17 favoriidid Emili Pärsim ja Marelle Salu (Triiton).
Segapaarismängus (10) on Tauri Kilk ja Catlyn Kruus võitnud tänavu kaks GP-etappi, kuid meistrivõistluste tabelis piisas sellest vaid neljandaks asetuseks. Esimene asetus on septembriturniiri võitnud Oskar Männikul ja Ramon Üprusel, tabeli alumisest poolest peaks teiseks finalistiks tõusma Mihkel Mart Liim ja Karoliine Inselberg (Triiton) ning Kilgi ja Kruusi ees on veel ka Robin Schmalz ja Marta Emili Teller. Nii võib vabalt sündida, et finaali väärt heitlus toimub juba poolfinaalis, kuhu Männik ja Üprus on juba mänguta pääsenud ning Kilgil ja Kruusil on sama kaugele jõudmiseks vaja jagu saada Steven Pärnasalust ja Elisaveta Berikust (Triiton).
A. Le Coqi spordimajja võistlusi jälgima tulla plaanivatel pealtvaatajatele on maski kandmine kohustuslik, osalejatele rangelt soovituslik, kuid mängijad väljakul ja soojenduse ajal maski kandma ei pea. Eesti Sulgpalliliidu otsusel pääsevad väljakute alale ainult mängijad, treenerid, korraldajad ja tehniline personal, väljakute alale sisenemine toimub vastavalt tähistatud uksest ja ainult oma mängu ajaks. Igat mängijat (või paari) võib mängu ajal juhendada vaid üks treener ning mängu eel ja peale mängu vastase või kohtunikega kätlemist ei toimu. Autasustamine toimub laupäeval peale turniiri lõppu ning seda saab pildistada ainult rõdult.