Marten Põder jõudis EM-il 16 parema sekka

Poolas Suwalkis peetavatel U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel alustati teist päeva paarismängudega. Segapaarismängu avaringist pääsesid edasi Marten Põder (Triiton) ja Kelli Muinast (TSKeskus), kes said kahes geimis jagu slovakkidest Alex Koščákist ja Lucia Skorkovskást 21:14, 21:17.

Avageimis lasti vastastel juhtida vaid 1:0. Viimaselt viigiseisult 8:8 mindi ette 15:9 ja võideti kindlalt. Teine geim oli tasavägisem, slovakid juhtisid paar korda kolme punktiga, kuid viigiseisult 15:15 rebisid eestlased ette 18:16 ning noppisid ka mängu kolm viimast punkti. Teises ringis mängiti neljapäeva pärastlõunal Rootsi kodanike Jeffrey Lakshmikanthani ja Garvita Yadaviga ning selles kohtumises tuli tunnistada vastaste paremust 23:21, 17:21, 21:16.

Teine Eesti segapaar Andre Looskari (Nõo SK) ja Kirsika Vaidla (TSKeskus) osutas viienda asetusega türklastele tugevat vastupanu, kuid Berkay Ceyhan ja Ada Kececi jäid siiski lõpuks peale 21:16, 21:17.

Meeste üksikmängu kolmandas ringis kohtus Marten Põder Louka Cesariga (Šveits), kel Suwalkis kümnes asetus. Mäng oli tasavägine, kuid lõppes meie noormehe võiduga 21:13, 22:20. Avageimis ei jäänud Põder kordagi kaotusseisu, intervalliks oli ta ees 11:8. Teine geim kulges šveitslase dikteerimisel. Cesar kasvatas 8:7 seisult oma edu 15:8-le ja 16:10-le, kuid siis saabus Marteni tähetund – tartlane jõudis viigini 16:16. Seisul 20:20 õnnestus eestlasel kaks punkti järjest noppida ning kolmandast geimist pääseda. 16 parema seas mängib Põder kuuenda asetusega Yixiang Hou’ga (Inglismaa).

Noormeeste paarismängus pidasid Põder ja Kaspar Sorge (TÜASK) oma teise ringi kohtumise poolakate Michal Jaworski ja Antoni Wielguse vastu ning võitsid kindlalt, 21:10, 21:13. Kohtumine vältas vaid 19 minutit ning poolakad juhtisid kahe geimi peale vaid ühe korra, teises geimis 1:0. Kuueteistkümne parema seas on meie noormeestel vastas juba asetatud paar, Soren Marion Gothsener ja Mady Sow. Prantsusmaa paaril on Suwalkis kaheksas asetus.

Neidude paarismängus olid Carmella Krislin Kruus ja Ilona Roogsoo (Triiton) loosi tahtel esimeses ringis vabad, teises kaotati aga Telma Schärbergile ja Garvita Yadavile Rootsist 14:21, 15:21.