Neljapäeval, 10. detsembril tehakse algust 26. Euroopa võistkondlike meistrivõistlustega. COVID-19 viirus on Vanas Maailmas küll oma teisel laineharjal, kuid EM-i valikvõistluse kuuest alagrupist neljas saab tuleva aasta 16.–20. veebruarini Soomes Vantaas peetavale finaalturniirile pääsejaid siiski selgitada. Laupäeva, 12. detsembri õhtuks on selge, kes tiitlikaitsjale ja 17-kordsele meistrile Taanile ning korraldajale Soomel konkurentsi hakkavad pakkuma. Eesti võistkond lööb võistkondlikul EM-il kaasa kaheksandat korda, parimana on 2011. ja 2019. aastal jäädud jagama 9. kohta.
Võistlustules on Eesti koondis Inglismaal, kuid seekord mitte võimalikest parimas koosseisus. Meestest jäävad eemale edetabeli kaks paremat, Raul Must ja Mihkel Laanes, naistest pidi vigastuse tõttu Inglismaale Milton Keynesi sõitmisest loobuma Kati-Kreet Marran. Nii on, et üksikmängudes peavad viiekordse meistri Inglismaa, kaks korda Euroopa meistriks kroonitud Rootsi ja viimati 2019. aastal 16. kohta jagama jäänud Ungari tippudele vastu astuma Mikk Järveoja ja Kristin Kuuba, paarismängudeks arvas koondise peatreener Indrek Küüts võistkonda Catlyn Kruusi, Helina Rüütli, Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneri.
Loosi tahtel on neljapäeval kell 12 meie koondise esimene vastane eelmisel korral finaalturniirilt välja jäänud Rootsi. Kavas on üks kohtumine kõigis viies mänguliigis. Kell 16 alustavad Inglismaa ja Ungari. Reedeses esimeses paaris tulevad väljakule rootslased ja ungarlased, teise on kell 16 vastamisi 2019. aastal alles teist korda selle võistluse ajaloos medaliriikide seast välja jäänud inglased ja eestlased. Laupäeval kell 12 on Eesti vastaseks viimases voorus Ungari ning edetabelit silmas pidades peaksid kell 16 algavas vastasseisus ainsa edasipääseja selgitama Inglismaa ja Rootsi.
INGLISMAA. Mehed: Chris Adcock, Matthew Clare, Marcus Ellis, Max Flynn, Harry Huang, Ben Lane, Chris Langridge, Gregory Mairs, Toby Penty, Sean Vendy. Naised: Gabrielle Adcock, Chloe Birch, Abigail Holden, Grace King, Jenny Moore, Jessica Pugh, Freya Redfearn, Lauren Smith, Victoria Williams.
UNGARI. Mehed: Gergely Krausz, Peter Letsch, Levente Nagy-Szabo, Balazs Papai, Balint Papai, Gergo Pytel, Marton Szerecz, Gergely Szita. Naised: Daniella Gonda, Fanni Dora Kiss, Agnes Korosi, Petra Meszaros, Vivien Sandorhazi, Laura Sarosi, Dora Tarkany-Szücs.
ROOTSI. Mehed: Gustav Björkler, Felix Burestedt, Joel Hansson, Melker Z-Bexell. Naised: Johanna Magnusson, Clara Nistad, Ashwathi Pillai, Moa Sjoo, Tilda Sjoo, Edith Urell.
Otseülekandeid Milton Keynesi kohtumistest saab jälgida Badminton Englandi YouTube’i kanalilt SIIT.
1. valikgrupp Tournament Software’is
Lisaks Milton Keynesile pannakse sulgedega pall mängu veel Belgias Aartselaris (Venemaa, Belgia, Šveits, Poola), Austrias Linzis (Holland, Slovakkia, Tšehhi, Austria) ning Portugalis Caldas da Rainhas (Hispaania, Šotimaa ja Ukraina esimeses ning Läti, Portugal ja Leedu teises alagrupis). Ühelgi turniiril pole lubatud pealtvaatajad, kõik võistkonnad peavad osalemise eeltingimusena esitama negatiivse testi tulemuse ning kohapeal on võistlejate transport ja majutus korraldatud viisil, et ollakse teistest inimestest isoleeritud.
Saksamaale kavandatud valikturniiril pidanuksid lisaks võõrustajatel mängima veel Sloveenia, Bulgaaria ja Mani saare võistkond, kuid kõik kolm teatasid oma loobumisest. Prantsusmaa võõrustada olnud gruppi kuulusid lisaks prantslastele veel Islandi, Itaalia, Iirimaa, Walesi ja Norra sulgpallurid. Kui selgus, et Prantsusmaa pandeemia tõttu turniiri pidada ei saa, ei võtnud korraldust üle ka ükski grupikaaslane. Kuidas viimased kaks finalisti selgitatakse, pole hetkel veel teada.