Eestlaste esindatuse poolfinaalis tagas meespaar

Future Seriesi kategooria turniiril RSL Lithuanian International 2024 Panevežyses on Eesti poolfinaalides esindatud tänu teenekatele paarismängijatele. Raul Käsner (Triiton) ja Kristjan Kaljurand (TÜASK) võitsid laupäeval esmalt Serhii Maruštšaki ja Jegor Romanjuki (Ukraina) ning seejärel veerandfinaalis Bruno Carvalho ja David Silva (Portugal) 27:25, 21:19. Teise asetusega meie meeste pühapäevane vastane selgub Saksamaa ja Hollandi sulgpallurite mõõduvõtust.

Kuuenda asetusega Karl Kert (Raul Musta SK) ja Tauri Kilk (Triiton) pidasid tulise heitluse indoneeslaste Alden Lefilson Putra Mainaky ja Alweyn Jantje Putra Mainakyga. Esimene geim võideti 21:19, teises jäid peale aasialased 21:15 ja kolmandas 21:13. Kolmanda asetusega Anton Beriku ja Mikk Õunmaa (Triiton) eemaldasid konkurentsist prantslased, Timeo Bourgin ja Orphé Queton-Bouissou võitsid 21:15, 21:17.

Karl Kert mängis üksikmängu teises ringis prantslase Amaury Lievre’iga ning kaotas 22:24, 12:21. Naispaarismängus hakkasid Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) vapralt vastu Gayatri Rawatile ja Mansa Rawatile (India), kuid kaotasid mõlemad geimid napilt, 19:21, 20:22 (geimi keskel juhiti 12:7). Sandra Kamilova ja Helis Pajuste (Raul Musta SK) võitsid Jore Kavaliauskaite ja Jorune Šalnaite vastu avageimi 21:19, kuid järgmised kaks kuulusid leedulannadele 21:19 ja 21:7 ning koos sellega ka koht veerandfinaalis.

Segapaarismängus said Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) laupäeval jagu Christian Dumlerist ja Xuan Giao-Tien Nguyenist (Saksamaa) 17:21, 21:19, 21:16, kuid veerandfinaalis jäid alla rootslastele Martin Norrmanile ja Malena Norrmanile 9:21, 21:14, 18:21.