Euroopa sulgpalliliidu Badminton Europe’i peakorteris Taanis Brøndbys pandi selle nädala alguses toime kaks loosimist. Lähima võistlusena said teatavaks U-17 vanuseklassi EM-turniiri võistkonnavõistluse alagrupid. Vilniuses peetaval EM-il peetakse võistkondlik jõuproov 4.-8. augustini. Et osaleda tahtvaid võistkondi kogunes 35, loositi viis nelja- ja kolm viieliikmelist alagruppi. Sõelmängudele pääseb vaid iga alagrupi võitja.
Eesti oli loosimisel teises tugevusgrupis koos Belgia, Inglismaa, Saksamaa, Ungari, Leedu, Portugali ja Šveitsiga. Esimesse kuulusid Prantsusmaa, Ukraina, Türgi, Tšehhimaa, Taani, Poola, Rumeenia ja Hispaania. Kaks aastat tagasi 9. koha jagajate sekka jäänud (alagrupis teine koht) Eesti võistkond mängib seekord kaheksandas, viieliikmelises alagrupis. Vastasteks on Hispaania (nii nagu ka kaks aastat tagasi!), Austria, Slovakkia ja Rootsi. Eelmisel EM-il kaotas Eesti alagrupi esikohamängus Hispaaniale 0:5, kuid võitis Bulgaariat 3:2 ja Iisraeli 5:0. Vilniuses kohtub Eesti esmalt reede, 4. augusti pärastlõunal kell 12.30 Slovakkiaga, laupäeval kell 16 on vastaseks Rootsi ning ülejäänud kaks kohtumist on plaanis pühapäeval, 6. augustil: kell 10 mängitakse Austria ja kell 18 Hispaaniaga.
Ülejäänud alagrupid:
1 – Prantsusmaa, Ungari, Wales, Bulgaaria
2 – Ukraina, Inglismaa, Iisrael, Itaalia
3 – Türgi, Leedu, Küpros, Läti
4 – Tšehhimaa, Portugal, Fääri saared, Luksemburg
5 – Taani, Saksamaa, Holland, Soome
6 – Poola, Šveits, Šotimaa, Kreeka, Iirimaa
7 – Rumeenia, Belgia, Norra, Sloveenia, Armeenia
Eesti sulgpallil on selle vanuserühma EM-ilt ette näidata ka medal – 1999 Spalas (Poola) sai meie koondis Venemaa ja Poola järel kolmanda koha! Mängisid Toomas Erik, Johanna Irve, Indrek Jaal, Gert Künka, Juri Mihhailov, Helen Reino, Kai-Riin Saluste ja Kati Tolmoff. Treeneritena tegutsesid Jüri Tarto ja Katrin Kuusk.
2004. aasta täiskasvanute meeskondlike ja naiskondlike EM-võistluste valikturniiri grupid said Kopenhaageni piirkonna vallas samuti loositud. Mängud peetakse selle aasta 49. nädalal, võitjad pääsevad 14.–18. veebruarini 2024 Poolas Łódźis peetavale finaalturniirile. Alagrupiturniiride korraldajamaad saavad teatavaks augustikuu jooksul.
Nii mees- kui naiskondi oli loosiurnides 28. Sel viimati 2020. aastal peetud jõuproovil mõlemas arvestuses võidutsenud taanlased on valikturniirist vabastatud nagu ka korraldajamaa Poola mees- ja naiskond. Neile kerkivad finaalturniiril seltsiks kuue grupi võitjad. Eesti meeskond mängib grupis 2 koos Saksamaa, Soome ja Maltaga, Eesti naiskond grupis 4 koos Šotimaa, Slovakkia ja Aserbaidžaaniga.
Naiskondlik EM
1 – Hispaania, Itaalia, Luksemburg, Rootsi
2 – Saksamaa, Inglismaa, Island, Norra
3 – Prantsusmaa, Šveits, Belgia, Sloveenia
4 – Šotimaa, Eesti, Slovakkia, Aserbaidžaan
5 – alagrupp 1: Bulgaaria, Läti, Iirimaa / alagrupp 2: Ukraina, Gröönimaa, Türgi
6 – alagrupp 1: Holland, Soome, Portugal / alagrupp 2: Ungari, Iisrael, Tšehhimaa
Meeskondlik EM
1 – Prantsusmaa, Itaalia, Bulgaaria, Sloveenia
2 – Saksamaa, Soome, Malta, Eesti
3 – Inglismaa, Rootsi, Šveits, Island
4 – Holland, Hispaania, Ungari, Läti
5 – alagrupp 1: Šotimaa, Slovakkia, Ukraina / alagrupp 2: Iisrael, Belgia, Gröönimaa
6 – alagrupp 1: Tšehhimaa, Austria, Portugal / alagrupp 2: Iirimaa, Aserbaidžaan, Norra