Kaks esikohta Inglismaale ja Soome, üks Prantsusmaale

Tallinnas Kalevi spordihallis peetud Yonex Estonian Openil jagus esikoharõõmu kolme riigi sulgpallureile. Mõlemas üksikmängus võidutsesid soomlased, mees- ja segapaarismängus Inglismaa ning naispaarismängus Prantsusmaa sulgpallurid.

Au finaalide rida avada oli segapaaridel. Viienda asetusega inglased Ethan Van Leeuwen ja Abbygael Harris olid kaks pügalat madalamalt tabelisse paigutatud prantslastest Grégoire Deschampist ja Margot Lambert’ist selgelt paremad numbritega 21:11, 21:14. Inglise segapaarid on varem Tallinnas kahel korral finaalis mänginud, kuid mõlemal korral kaotati. Prantsuse paaridel on finaalikohti ette näidata kolm, kuid kõigil kordadel on samuti teiseks jäädud. Ainsa võidu, õigemi pool võitu, tõi prantslastele selles mänguliigis Jean-Michel Lefort koos leedulanna Akvilė Stapušaitytėga kaugel 2005. aastal.

1 – Ethan Van Leeuwen ja Abbygael Harris (Eng)
2 – Grégoire Deschamp ja Margot Lambert (Fra)
3 – Thibault Gardon ja Kathell Desmots-Chacun (Fra)
3 – Nathan Begga (Fra) ja Maria Stoljarenko (Ukr)
9 – Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Est)
9 – Raul Käsner ja Kati-Kreet Käsner (Est)
9 – Hugo Themas ja Elisaveta Berik (Est)
17 – Matis Kaart ja Marelle Salu (Est)
17 – Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus (Est)
17 – Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias (Est)

Teiseks finaaliks tulid platsile Nella Nyqvist Soomest ja Anna Siess Ryberg Taanist. See finaal vältas kolm minutit kauem kui esimene, kuid ikkagi piirduti kahe geimiga. 31 minutiga oli maailma edetabelis 296. ja Tallinnas asetamata Nyqvist edetabeli 141. ja Eesti pealinnas viienda asetusega Rybergi võitnud 21:16, 21:13. Soome naisüksikmängija pole Tallinnas kunagi varem finaali mänginud , taanlannadest on siin võidutsenud Line Kjærsfeldt 2013. aastal.

1 – Nella Nyqvist (Fin)
2 – Anna Siess Ryberg (Den)
3 – Petra Maixnerová (Cze)
3 – Frederikke Østergaard (Den)
9 – Kristin Kuuba (Est)
17 – Helis Pajuste (Est)

Pikka ja tasavägist heitlust ei tulnud ka meeste üksikmängu esikohamängust, kus tiitlikaitsja ja seegi kord esimese asetuse saanud Joakim Oldorff (BWF 57.) tegi taanlase Victor Ørding Kauffmanniga (BWF 111.) sotid selgeks 34 minutiga. EM-pronksist soomlane võitis 21:10, 21:13. Soome meesüksikmängijaile oli see Tallinnas juba seitsmes turniirivõit, sest lisaks Oldorffile on siin võidutsenud ka Ville Lång (2009, 2011, 2012, 2016) ja Anton Kaisti (2015). Taanlastest on ainsana võidurõõmu maitsnud Rasmus Fladberg (2014).

1 – Joakim Oldorff (Fin)
2 – Victor Ørding Kauffmann (Den)
3 – Jakob Houe (Den)
3 – Valentin Singer (Den)
Eesti mängijad põhiturniirile ei pääsenud

Naiste paarismängu finaal oli prantslannade siseasi. Margot Lambert ja Camille Pognante tõestasid, et tiitlivõistluste medalivõitjad on ka uute partneritena tasemel. Laupäevases poolfinaalis mängiti üle meie esipaar Kati-Kreet Käsner ja Helina Rüütel ning heas rütmis jätkati ka finaalis. Agathe Cuevas ja Kathell Desmots-Chacun alistati avageimis 21:15 ning kallutati enda kasuks ka veidi konkurentsikam teine numbritega 21:18. Ainsana kahes finaalis mänginud Lambert läheb Tallinnast koju tagasi seega nii võitja kui ka kaotajana. Prantsuse sulgpall polnud seni selles mänguliigis Tallinnas võitjana esindatud olnud, finalistid oldi ühe korra kaheksa aastat tagasi.

1 – Margot Lambert ja Camille Pognante (Fra)
2 – Agathe Cuevas ja Kathell Desmots-Chacun (Fra)
3 – Kati-Kreet Käsner ja Helina Rüütel (Est)
3 – Lilou Schaffner (Fra) ja Maria Stoljarenko (Ukr)
5 – Catlyn Kruus ja Ramona Üprus (Est)
9 – Elisaveta Berik ja Emili Pärsim (Est)
9 – Heili Merisalu ja Karolina Pintšuk (Est)
17 – Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Est)
17 – Helis Pajuste ja Marelle Salu (Est)
17 – Laura-Liis Kale ja Liis Kiik (Est)

Tänavuse turniiri lõpetuseks tuli ka üks kolmegeimiline finaal, meespaarismängus. Inglismaa esindajad Chua Yue Chern ja Koon Fung Kelvin Ho võitsid India paari Bhargav Ram Arigela ja Viswa Tej Gobburu vastu avageimi 21:16, kuid teises jäädi alla 14:21. Kolmas geimis mängiti vaid 32 punkti, siis olid Chua ja Ho võitnud 21:11. Nii korrati kaasmaalaste Peter Briggsi ja Gregory Mairsi saavutust 2019. aastast.

1 – Chua Yue Chern ja Koon Fung Kelvin Ho (Eng)
2 – Bhargav Ram Arigela ja Viswa Tej Gobburu (Ind)
3 – Nathan Begga ja Baptiste Labarthe (Fra)
3 – Filip Karlborg ja Mio Molin (Swe)
9 – Rene Leeman ja Rasmus Talts (Est)
9 – Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (Est)
9 – Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Est)
17 – Karl Kivinurm ja Vahur Lukin (Est)
17 – Karl Kert ja Tauri Kilk (Est)
17 – Matis Kaart ja Mikk Õunmaa (Est)
17 – Mario Kirisma ja Robin Schmalz (Est)
17 – Marti Joost ja Rasmus Roogsoo (Est)

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga