Kaljurand ja Käsner lõpetasid Leedus finaalis

Future Seriesi kategooria turniiril RSL Lithuanian International 2024 Panevežyses jäi eestlaste kõrgeimaks kohaks meespaari Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) saavutatud teine koht.

Meie teenekad paarismängijad võitsid reedel Andrei Doni ja Fedir Tjurini (Ukraina), laupäeval esmalt Serhii Maruštšaki ja Jegor Romanjuki (Ukraina) ning seejärel veerandfinaalis ka Bruno Carvalho ja David Silva (Portugal) 27:25, 21:19.

Pühapäevane poolfinaal Luis Pongratzi ja Kjell Wageneri vastu algas helgemalt sakslastele, kes läksid ette 4:2 ja 6:4. Meie meeste 4:0 spurt viis nad plusspoolele 8:6 ning intervalliks juhiti 11:9. Geimi teises pooles õnnestus sakslastel veel korraks juhtima minna (16:15), kuid 18:18 viigiseis jäi selle geimi viimaseks, sest Kaljurand ja Käsner noppisid seejärel kolm punkti järjest ning võitsid 21:18. Teist geimi dikteerisid alguses eestlased, kuid 9:4 eduseisu mängisid sakslased viigiks. Joogipausiks juhtisid siis meie mehed 11:10. Ka 14:18 kaotusseisust õnnestus sakslastel veel välja tulla ning 22:21 ja 23:22 ettegi minna, aga lõpuks maksid meie meeste kogemused siiski rohkem ja 25:25 pealt saavutati kaks vajalikku punkti. Geim 27:25 ja kogu mäng 2:0 Eesti paarile.

Finaalivastasteks tulid meie paarile tabeli ülemisest poolest Nicolas Hoareau ja Aymeric Tores. Esimese asetusega prantslased tegid oma poolfinaalis selja prügiseks teisel Saksamaa paaril Jonathan Dresp – Chistian Dumler, numbrid 21:16, 21:18.

Esikohamängu avageimis kuulusid esimesed kolm punkti eestlastele, kuid prantslased võrdsustasid seisu ning edasi mindigi mõnda aega võrdsete heitluses. Intervalliks olid ees Kaljurand ja Käsner 11:10 ning seejärel korraks taas kolme punktiga (13:10). Maailma edetabelis meie paljukordsest meisterpaarist 15 kohta kõrgemal (vastavalt 129. Ja 144.) paiknevad prantslased spurtisid seejärel omakorda ette 18:14 ja 19:15 ning võitsid esimese geimi veerand tunniga 21:15.

Teises geimis kirjutati esimene punkt eestlaste kasuks, kuid initsiatiivi haarasid siiski prantslased, minnes 2:2 pealt ette 9:6 ja 11:8. Jõuvarude täiendamiselt naastes pilt ei muutunud, prantslased suutsid oma edu säilitada ning isegi kasvatada. 14:12 pealt läksid Hoareau ja Tores  ette 19:12 ning lõpetasid mängu esimeselt matšpallilt seisuks 21:14. Finaal kestis 34 minutit.

Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner. Foto: Oleg Harchenko/ESL

Segapaarismängus sel turniiril kaks Eesti paari auti mänginud rootslased Martin ja Malena Norrman edenesid finaali, kus neil tuli tunnistada indoneeslaste Alden Lefilson Putra Mainaky ja Fitriani Fitriani paremust 21:18, 21:13.

Naiste paarismängus võidutsesid prantslannad Marie Cesari ja Lilou Schaffner, kes alistasid viimases mängus Läti tipud Anna Kupča ja Jekaterina Romanova mõlemas geimis 21:15.

Meeste üksikmängus alistas William Bøgebjerg (Taani) finaalis Tan Jia Jie (Malaisia) 21:13, 21:18, Naiste üksikmängus võidutses Siti Nurshuhaini (Malaisia), kes äärmiselt tasavägises finaalis oli parem Purva Barvest (India) 22:20, 23:21.