Kätrin Lepp on seenioride EM-võistlustel jõudnud esikaheksasse

Belgias Heusden-Zolderis peetakse läinud pühapäevast kuni eeloleva laupäevani seenioride Euroopa meistrivõistlusi. Osaleb kokku 1554 sulgpallurit, neist Eestist 19.

NAISTE ÜKSIKMÄNG

40+ vanuseklassis on Kätrin Lepp saavutanud juba kolm võitu ning jõudnud veerandfinaali. Avaringis võitis tartlanna Alexandra Bertocchi (Prantsusmaa) 21:11, 21:13, teises Kira Weddemari (Saksamaa) 15:21, 21:11, 21:17 ja kolmandas Hadrienne Flahaux’ (Belgia) 21:17, 21:13. Medalimängudele viiks Lepa võit reedel peetavas mängus teise asetusega Telma Santose (Portugal) üle.

35+ vanuseklassis on Sandra Kamilova kahe võiduga edenenud kolmandasse ringi ehk 16 parema sekka. Esmalt oli ta parem Maria Steinmannist (Austria) ja seejärel Florence van Moerist (Belgia) 21:11, 21:6. Pääsu eest veerandfinaali kohtub Kamilova neljapäeva lõuna paiku Stefanie Bannenbergiga (Saksamaa), kes teises ringis mängis kahes geimis kindlalt üle teise asetusega Aurelie Constanti (Prantsusmaa). Samas vanuserühmas mänginud Grete Talviste kaotas avaringis Sabine Devooghtile (Belgia) 12:21, 11:21.

50+ vanuseklassis on Piret Van De Runstraat Kärt jõudnud samuti 16 parema sekka. Avaringis sai ta loobumisvõidu Ioana Platts-Millsilt (Inglismaa), teises võitis 5.–8. paigutusega olnud prantslanna Helene Bertilloni 21:11, 21:6. Neljapäeval kohtub Kärt Terese Caldeströmiga Rootsist. Loosiga teisest ringist alustanud Maria Alajõe piirdus ühe mänguga, kaotades Petra Vanlaerile (Belgia) 21:18, 17:21, 17:21.

45+ vanuseklassis oli Külli Eiche avaringis vaba, teises kaotas aga esimese asetusega Claudia Vogelgsangile (Saksamaa) 10:21, 11:21.

MEESTE ÜKSIKMÄNG

35+ vanuseklassis oli kolmest eestlasest edukaim Karl Kivinurm, kes 21:18, 21:15 võiduga belglase Arnaud Goncette’i üle jõudis kolmandasse ringi. Seal tuli tunnistada poolaka Wojciech Poszelezny paremust 21:18, 21:15. Vahur Lukin kaotas avavoorus Mickael Sabatier’le (Prantsusmaa) 23:21, 10:21, 12:21, avavoorus vaba olnud Raido Rozenthal aga Nikita Kolomninile (Inglismaa) 6:21, 7:21..

50+ vanuseklassis võitis Tanel Talts esimesed kaks vastast – taanlase Henrik Wahlstroem-Hanseni 21:16, 21:12 ja prantslase Martial Giroux’ 21:16, 21:13. Sakslane Stephan Burmeister oli juba liiga kõva kivi – 13:21, 16:21.

55+ vanuseklassis piirdus Meelis Tammik ühe mänguga, kaotades teises ringis rootslasele Michel Bachtiarile 15:21, 13:21.

NAISTE PAARISMÄNG

35+ vanuseklassis alustasid Grete Talviste ja Sandra Kamilova võidukalt, sest Therese Forsbergile ja Pernilla Wigardtile (Rootsi) loovutati mõlemas geimis 16 punkti. Sakslannad Ayfer Taskin ja Linn Witt olid järgmises ringis meie paarist paremad 21:12, 24:22.

40+ vanuseklassis jõudsid Külli Eiche ja Kätrin Lepp kolmandasse ringi. Esmalt võideti Laetitia Bellus ja Claire Savary Gagez (Prantsusmaa) 17:21, 21:19, 21:18 ning seejärel Juliane Bormann ja Sandra Wendel (Saksamaa) 21:12, 21:9. Emmi Heikkinenist ja Michaela Ramstedtist enam jagu ei saadud, soomlannad edenesid veerandfinaali 21:9, 21:14 võiduga.

50+ vanuseklassis loositi Piret Van De Runstraat Kärt ja Triinu Tombak otse teise ringi, kus tuli aga tunnistada Taani paari Heidi Døssingi ja Susanne Storm paremaid oskusi numbritega 21:14, 21:16. Maria Alajõe koostöö Elisabeth Werswyveliga (Belgia) lõppes avaringis 13:21, 11:21 kaotusega Sabine Abererile ja Sigrun Fenkart-Plonerile Austriast.

MEESTE PAARISMÄNG

35+ vanuseklassis mängivad Karl Kivinurm ja Vahur Lukin neljapäeval koha pärast veerandfinaalis prantslaste Vincent Espeni ja Vincent Rousselot’ga. Esimeses ringis olid eestlased üle Bartolomiej Grabowskist ja Jacek Karasist (Poola) 21:11, 21:6, teises alistati tasavägises heitluses sakslased Stafan Adam ja Patrick Schäfers 23:21, 21:19.

Mikk Aru ja Raido Rozenthal võtsid avaringis hispaanlaste Marco Maestre ja Jose Miranda üle võidu 21:12, 21:10, kuid kaotasid seejärel teise asetusega sakslastele Fabian Disicile ja Sebastian Niekele 10:21, 10:21.

45+ vanuseklassis piirdusid Andres Hoop ja Toomas Vallikivi ühe kohtumisega, kui Frank Eilersile ja Eric Sandmeierile (Saksamaa) kaotati 11:21, 15:21. Taimar ja Tanel Taltsil läks veidi paremini. Nemad lõid hollandlasi Quint Hofmanni ja Rowan Scharat 15:21, 24:22, 21:16, kuid seejärel pidid rootslastele loobumisvõidu andma.

55+ vanuseklassis kaotasid Meelis Tammik ja Einar Veede mõlemad tasavägised geimid prantslaste Christian Le Grafi ja Laurent Soria vastu, 19:21, 20:22.

SEGAPAARISMÄNG

35+ vanuseklassis kaotasid avaringis vabad olnud Vahur Lukin ja Grete Talviste teises Vincent Rousselot’le ja Charlene Verronile Prantsusmaalt 9:21, 21:16, 15:21. Karl Kivinurm ja Sandra Kamilova jõudsid ühe ringi võrra kaugemale, sest teises ringis alistati rumeenlased Sorin Brezina ja Irina Sanderson 21:2, 21:6. Ägedalt hakati vastu ka teise asetusega Alois Henkele ja Nicole Bartschile, kuid lõpuks jäid peale ikkagi sakslased 21:19, 18:21, 21:18.

40+ segapaaride seas mängisid Tanel Talts ja Kätrin Lepp teises ringis teise paigutusega sakslaste Jens Ehlerti ja Mona Ehlertiga ning kaotasid mõlemad geimid 9:21.

45+ vanuseklassis alistasid Toomas Vallikivi ja Triinu Tombak teises ringis Jürgen Schusteri ja Susanne Schusteri Austriast 21:13, 21:16. Kolmandas ringis võideti Henning Zansseni ja Tiina Kähleri vastu avageim 21:16, kuid edasi tuli tunnistada sakslaste paremust 21:14 ja 21:11. Taimar Talts ja Külli Eiche said samas vanusegrupis 9.–16. asetuse, kuid Frank ja Anja Eilsersile Saksamaalt kaotati 19:21, 21:15, 19:21.

50+ segapaaride võistlusel jäid Meelis Tammiku ja Maria Alajõe pidama kolmandas ringis. Kui itaallastest Joachim Freist ja Elena Manfrinist saadi jagu 21:12, 21:12, siis esinelikusse ennustatud inglastele Simon Gilhoolyle ja Sara Fosterile kaotati 11:21, 10:21. Einar Veede ja Piret Van De Runstraat Kärt võitsid Prantsusmaa paari Martial Giroux – Valerie Bruerre 21:19, 9:21, 21:15, kuid nendegi turniiri lõpetasid järgmises ringis inglased. Mark King ja Caroline Lee võitsid eestlasi 21:12, 21:16.

55+ vanuseklassis piirdus Terje Araku koostöö soomlase Pasi Salhojaga avaringiga, sest inglastele Alan A. Alexanderile ja Lesley Pallettile kaotati 10:21, 16:21.