Poolas algas rahvusvaheline turniir

Neljapäeval algas Lublinis International Seriesi kategooriasse kuuluv Polish International 2024 presented by Victor. Kaasa teevad üksikmängu valitsevad Eesti meistrid Tauri Kilk (Triiton) ja Helis Pajuste (Raul Musta SK) ning meie parim juunior Andrei Schmidt (Triiton). Kaks viimast pidid piirduma vaid ühe mänguga.

Meeste üksikmängus pidi Kilk esialgse teabe kohaselt osalema ka valikvõistlusel, kuid et põhitabelisse arvatute seas oli palju loobujaid, pääses Eesti meister põhivõistlusele eelturniiri kadalippu läbimata. Tabeli ülemises pooles mängib tartlane reedel kell 14 avaringi kohtumise valikturniirilt saabunud sulgpalluriga, kelleks osutus poolakas Szymon Stokfisz. Selle paari võitja läheb teises ringis ehk 16 parema seas kokku kas Shashwat Dalali (India) või Andrzej Niczyporukiga (Poola).

Schmidt alustas valikturniirilt ning kohtus neljapäeva pärastlõunal ungarlase Adam Konczoliga. Avageimis sai Schmidt ette 5:0 ja 9:4, kuid lubas siis vastasel viigistada ja korraks ettegi (10:9) minna. Veel üks mõõn tuli tartlase mängu eduseisul 13:10, mis kiiresti muutus 14:15 kaotusseisuks. Ungarlane jätkas ägedalt, saavutas Schmidti eduseisul 17:16 neli punkti järjest ning jõudis geimpallideni. Schmidt viigistas taas ning närvilises lõpus pööras 21:22 kaotusseisu 24:22 võiduks.

Teise geimi algus sujus Andreil samuti hästi, ta sai ette 4:0 ja 8:2, kuid meie noormehe eduseisult 10:7 noppis maailma edetabelis 695. kohal paiknev vastane (Andrei on hetkel 1208.) seitse punkti järjest ning enam initsiatiivi ei loovutanud. Teine geim Konczolile 21:16.

Otsustavas geimis rebis ungarlane tasavägise alguse järel 7:6 pealt intervalliks ette 11:6 ja suurendas oma edu 14:7-le. Tartlane võttis ette katse seisu tasakaalustada ja jõudis nelja punkti kaugusele (10:14), kuid Konczol suutis oma mängukindluse ja sellega koos ka eduseisu (18:12) taastada. Lõpuspurdi võitis 2004. aastal sündinud ungarlane 3:2 ja kogu geimi 21:14. Kohtumine vältas 51 minutit.

Pajustel oli kvalifikatsioonitabelis teine asetus. Tema esimene vastane selgus ukrainlanna Raiia Almalalha ja rootslanna Elin Rybergi kohtumisest. Ryberg võitis 21:13, 21:14 ning kohtus neljapäeva õhtul Pajustega. Rootslanna oli ka Eesti meistri vastu parajas ülekaalus, võites esimese geimi 21:10 ja teise 21:14. Võitja pääses põhitabelisse.