Kolm Triitoni sulgpallurit mängivad Poolas poolfinaalis

Białystokis peetaval noorteturniiril Yonex Polish Masters U17 2024 suutsid eestlastest endale ka kolmanda võistluspäeva kindlustada Romili Vakk üksik- ning Lumikki Liias ja Annabel Mutso naispaarismängus. Kõik kolm on Triitoni esindajad.

Romili Vakk võitis laupäeval esmalt kolmanda ringi kohtumises leedulanna Urte Gatelyte 21:11, 21:13 ning seejärel veerandfinaalis ka turniiri võõrustajamaa esindaja Dominika Bartlomiejczuki 21:14, 21:17. Finaalikoha pärast läheb ta pühapäeval kokku esimese asetusega Jorune Šalnaitega (Leedu).

Triitoni naispaar alistas järjepanu kolm Poola naispaari, kõik kahes geimis. Veerandfinaalis pidid nende 24:22, 21:19 paremust tunnistama kolmanda asetusega Olga Szwarnowiecka ja Aleksandra Wilczewska. Finaali pääsemiseks tuleks pühapäeval auti mängida ka esimese asetusega leedulannad Jore Kavaliauskaite ja Jorune Šalnaite.

Segapaarismängus jõudis veerandfinaali kaks Eesti paari. Esimese asetusega Priit Põder ja Lumikki Liias (Triiton) pidasid kaheksa parema sekka jõudmiseks 34 minutit kestnud pallilahingu Leedu paariga ja võitsid 13:21, 21:17, 21:17. Võimalusi oli ka poolfinaali edenemiseks, sest poolakatele Damian Perkowskile ja Dominika Bartlomiejczukile jäädi alla pärast tasavägiseid geime (16:21, 21:23). Viimased olid teises ringis jagu saanud ka klubikaaslastest Oskar Laanesest ja Kaisa Liis Lepast. Teise asetusega Karl Mattias Pedai ja Romili Vakk said teises ringis jagu Leedu ja Slovakkia ühispaarist 21:13, 21:7, kuid veerandfinaalis pidid tunnistama Inglismaa esindajate Kalyan Manoj ja Aahna Bhatia paremust mõlemas geimis 21:14.

Meespaarismängu veerandfinaalis kaotasid mõlemad meie paarid leedulastele. Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK) pidid tunnistama Daniel Leonovici ja Dominik Tankevici paremust 21:5, 21:11, Oskar Laanes ja Karl Mattias Pedai kaotasid teise asetusega Joris Ivanauskasele ja Nojus Tenikaitisile mõlemad geimid 14:21.