Marten Põder jäi EM-il jagama üheksandat kohta

Poolas Suwalkis peetavatel U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel jäi Marten Põder (Triiton) noormeeste üksikmängus pidama neljandas ringis ehk jagama üheksandat kohta. Kohtumine kuuenda asetusega Yixiang Hou‘ga vältas 20 minutit ning andis Inglismaa esindajale võidu 21:14, 21:19.

Avageimis juhtis Marten vaid ühe korra (2:1). 4:9 kaotusseisu suutis meie sulgpallur peaaegu olematuks mängida (12:13, 13:14), kuid Hou saavutatud neli punkti järjest otsustasid geimi saatuse. Teises geimis olid juhtohjad pikalt Hou käes (intervalliks 11:5), kuid 12:16 kaotusseisust jõudis Põder viigini (16:16) ning korraks ettegi (19:18). Paraku noppis Hou seejärel kolm punkti järjest ning lõpetas ka selle geimi võidukalt.

Eesti koondise viimaseks lootuseks koht veerandfinaalis hõivata jäi meespaar PõderKaspar Sorge (TÜASK), kuueteistkümne parema seas oli meie noormeestel vastas paigutatud paar, Soren Marion Gothsener ja Mady Sow. Prantsusmaa paaril on Suwalkis kaheksas asetus. Reede õhtupoolikul peetud mängust midagi head pajatada pole. Prantslased loovutasid esimeses geimis meie noortele neli ja teises kaheksa punkti… Õhtul mängisid prantslased end uhkelka medalimeeste sekka, sest veerandfinaalis alistati Ukraina paar 21:7, 21:9.