Noored üllatasid vanu

Paarissulgede sügisturniir ülikooli spordihoones peeti laupäeval paar-paari vastu 92 duelli ning võitjad selgusid kuues arvestuses. Üllatusega lõppes meespaaride turniir.

Et meistriliigas tuli osalejaid kokku vaid viis, peeti seekordne võistlus turniirisüsteemis. Juhtus nii, et kaotuseta ei jäänud keegi ning favoriidid pidi leppima teise kohaga. Turniirivõidu otsustanud mäng peeti juba teises voorus ning vältas pikimana 54 minutit. Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) võitisid Oskar Männiku (TÜASK) ja Hugo Themase (Triiton) vastu esimese geimi kindlalt 21:15, kuid ülimalt tasavägises teises jäid peale nooremad mehed 24:22. Otsustav geim oli samuti närvide mäng ning need olid Männikul ja Themasel seegi kord tugevamast terasest kui vanameistritel. Männik ja Themas jäid peale 21:19.

Neljandas voorus pidasid Männik ja Themas veel ühe kolmegeimilise heitluse, mis sedapuhku lõppes kaotusega. Mario Kirsima ja Robin Schmalz (TSKeskus) võitsid 7:21 kaotatud avapartii järel järgmised geimid 21:17 ja 21:19. Tartlaste esikohta see kaotus siiski ei kõigutanud, sest samuti kolm võitu noppinud Kaljuranna ja Käsneri vastu omavaheline kohtumine ju võideti. Kolmanda koha sai Triitoni paar Anton Berik ja Mikk Õunmaa.

Naispaare oli poole rohkem kui meespaare ning nii sai pidada alagrupi- ja kohamänge. Grupivõitjate duellis sai kindla võidu meie esipaar Kati-Kreet Käsner ja Helina Rüütel, sest Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) mängiti mõlemas geimis üle 21:16. Kahe Triitoni paari konkurentsis hõivasid kolmanda koha Kaisa Liis Lepp ja Marelle Salu 21:17, 21:12 võiduga Annabel ja Meribel Rohtla üle.

Esiliiga meespaarismängus saatis edu triitonlasi Roland Kutseid ja Art Richard Müürseppa. Finaali avageim Veeriku klubi esindajate Rainer Kaljumäe ja Sten Üpruse vastu mängides küll kaotati 15:21, kuid järgmised kaks kuulusid neile 21:19 ja 21:16.

Teises liigas saatis edu Karl Aksel ja Marko Männikut (TÜASK), kes finaalis olid 22:20, 21:18 paremad Mikk Jaanistest ja Joonas Rasvast (TÜASK). Poolfinaali jõudsid Martin Pent ja Henrik Puija (Triiton) ning Petro Babjak (Triiton) ja Leonid Keis (Ulsans).

Kolmandas ja neljandas liigas olid platsil vaid naispaarid. Kolmandas liigas võidutsesid kõik neli vastast alistanud Sandra Kask ja Mirtel Mileen Möller (Triiton), neljandas olid nelja võidu ja ühe kaotusega parimad Alicia Laško ja Miia Pukk (Triiton).