Marten Põder tegi noorte EM-il võiduka alguse

Tänasest kuni laupäevani on taas põhjust pöialt pidada meie sulgpallinoortele, sest Poolas Suwalkis algasid U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused. Selle vanuseklassi tiitlivõistlusi peetakse üle aasta, Eesti mängijaid on 253 sulgpalluri seas seekord kümme. Koondise juhendaja Poolas on tartlane Heiki Sorge.

Noormeeste üksikmängus löövad kaasa tartlased Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK). Esimesena oligi võistlustules Marten, kes kohtus Andrei Markoviga (Bulgaaria). Avageim oli tasavägine, kuid eestlase 16:15 eduseisult õnnestus bulgaarlasel 5:0 spurt ning teiselt geimpallilt ka võita 21:17. Teises geimis sai Markov algedu 1:0, kuid see oli ka kõik. Põder kiirustas ette 5:1, 11:4 ja 16:6 ning võitis geimi kindlalt 21:12. Otsustavat kolmandat geimi juhtis tartlane algusest lõpuni. Intervalliks oli ta ees 11:8 ja võitis lõpuks 21:11. Kohtumine vältas 31 minutit.

Teises ringis kohtus meie mees pärastlõunal poolaka Kacper Grabaziga ning talitas sama stsenaariumi järgi, mis avamänguski. Vastane võitis avageimi eestlase 4:0 eduseisust 21:9, teises juhtis meie noormees aga algusest peale ning lõpetas selle enda kasuks täpselt samasuguse skooriga, 21:9. Kolmandas geimis jagus võrdset mängu seisuni 8:8. Pooled vahetati juba Marteni 11:8 eduseisus ning 14:11 pealt kasvatas ta 4:0 spurdiga edu 18:11-le. Poolakas teenis küll veel neli punkti, aga geimi võitis Põder 21:15 ning kindlustas endale koha 32 parema seas. Seal on triitonlane vastamisi kümnenda asetusega Louka Cesariga (Šveits).

Marten Põder. Foto: Oleg Harchenko/ESL

Sorge oli avaringis vaba ning tema esimene vastane oli 16. paigutusega Oliver Wu (Inglismaa). See mäng Hala Suwalki Arenal lõppes 20 minutiga ning asetatud noormehe kindla võiduga 21:17, 21:8.

Neidude üksikmängus mängis Carmella Krislin Kruus (Triiton) avamängu Emma Nissen Nielseniga (Taani) ning kaotas 22 minutiga 16:21, 18:21. Avageimis juhtis tartlanna viimast korda 3:2, jäi joogipausiks taha 8:11 ning seisul 13:20 oli vastasel kasutada neli geimpalli. Neist viimane tõi ka võidu. Teist geimi juhatas Kruus seisuni 12:8, kuid siis mänguõnn pöördus totaalselt – Nielsen noppis üheksa (!) punkti järjest. Tartlanna vähendas küll seejärel vahe veel ühele punktile (16:17), kuid enamat ei suutnud. Keidi Kaasma (Triiton) vastaseks tund aega hiljem alanud mängus oli kümnenda asetusega Meghna Mahesh (Inglismaa). Avageimi kaotas Keidi 6:21 ja teise 4:3 eduseisust 9:21.

Noormeeste paarismängus olid Marten Põder ja Kaspar Sorge kõrvuti platsil ning avaetteaste õnnestus kenasti – Šveitsi paar Nathan Nguyen ja Max Von Bodisco alistati 20 minutiga 21:14, 21:8. Järgmised vastased tulevad Poolast, Michal Jaworski ja Antoni Wielgus. Andre Looskari (Nõo SK) ja Iko Viik (TSKeskus) mängisid šotlaste Charlie Junnori ja Alfie Martiniga. Esimeses geimis saavutati kuus punkti, teises seitse.

Neidude paarismängus vibutasid Mirtel Marii Keskel ja Kelli Muinast (TSKeskus) kolmapäeva reketit Adriána Chylová ja Laura Fodorová (Slovakkia) poole. Avageim kaotati 10:21, teine 7:21.

Carmella Krislin Kruus ja Ilona Roogsoo (Triiton) olid loosi tahtel esimeses ringis vabad ja peavad oma esimese mängu neljapäeva õhtul. Nende vastasteks on paar Rootsist, Telma Schärberg ja Garvita Yadav.

Segapaarismängudega alustatakse neljapäeval. Eestit esindavad Andre Looskari ja Kirsika Vaidla (TSKeskus), kes mängivad kohe viienda asetusega türklaste Berkay Ceyhani ja Ada Kececiga. Marten Põder ja Kelli Muinast kohtuvad Slovakkia paari Alex Koščáki ja Lucia Skorkovskága.