Sulgpalli on mängitud üheksal olümpial, neist ametlikult seitsmel. Esimest korda nähti sulgpalli olümpiamängudel 1972. aastal Münchenis, kus see oli kavas demonstratsioonalana. Kulus 16 aastat ja 1988 Soulis oli reketimängudest kiireim programmis näidisalana. Nelja aasta pärast Barcelonas jagati ametlikult välja esimesed medalid, sest sulgpallist sai täieõiguslik olümpiala. Tookord võisteldi viimast korda viiest mänguliigist neljas, kavas polnud segapaarismängu. Ka said poolfinaalide kaotajad Barcelonas esimest ja viimast korda mõlemad pronksmedali. Alates 1996. aasta Atlanta mängudest peetakse kõigis viies mänguliigis ka kolmanda koha saaja otsutav kohtumine.
Nüüdseks on olümpial mänginud 74 riigi sulgpallurid, 18 riiki on kohal olnud kõigil kaheksal korral. Vähemalt ühe medali on võitnud 12 riiki, edukaim on olnud Hiina 47 (20+12+15) medaliga, 2012 Londonis võideti kõik viis kulda. Hiinlased juhivad ka kõikide mänguliikide medalitabeleid välja arvatud meeste paarismäng, milles kolme kullaga on edukaim olnud Indoneesia.
Meestest on senises olümpiaajaloos kaks kulda suutnud võita viis sulgpallurit: hiinlased Haifeng Fu, Nan Zhang, Dan Lin ja Jun Zhang ning korealane Dong-Moon Kim. Kolm medalit on lisaks Fu’le, Zhang’ile ja Kimile veel hiinlasel Long Chen’il ja malaislasele Chong Wei Lee’l. Viimane on olnud üksikmängus kolm korda finaali kaotaja. Vähemalt üks medal on 77 sulgpalluril 8 riigist.
Naistest on paarismänguspets hiinlanna Ling Gao ainsana nelja medali omanik (2+1+1), kolm medalit on teeninud tema kaasmaalanna Yunlei Zhao ja Young-Ah Gil Lõuna-Koreast. Naistest on medaleid jagunud 74 mängijale 12 riigist.
Eestlasi on olümpiamängudel mänginud neli. 1992 kuulus Chris Jõgis USA koondisse, 2008 ja 2016 tegi naiste üksikmängus kaasa Kati Tolmoff, 2008, 2012, 2016 ja 2020 meeste üksikmängus Raul Must ning 2020 naiste üksikmängus Kristin Kuuba. Kõik neli on ka ühe võidu saanud, nelja peale kokku on peetud 14 kohtumist.