Riia turniiril oli teine võistluspäev

Riias jätkuval Victor Latvia Internationalil oli kolmest Eesti meesüksikmängijast neljapäeval esimesena valikturniiri kolmanda ringi mänguks platsil Andrei Schmidt (Triiton). Vastaseks tuli valikturniiri teise asetusega Andrzej Niczyporuk. Poolakas võitis mõlemad geimid, esimese 21:16 ja teise 21:15.

Kolmanda asetusega Tauri Kilk (Triiton) mängis Zhe Ming Nigel Yapiga (Singapur). Esimene geim maailma edetabeli 386. ja 1241. reketi kohtumises kuulus tabelis kõrgemal paiknevale eestlasele kindlalt, 21:13. Teises oli mängu juba rohkem ning lõpus õnnestus Yap rohkem, võites 21:19. Ühe soojaga läks singapurlane ka kolmandas geimis ette 12:6 ja 15:9. Seisult 11:16 algas aga Kilgi jõudemonstratsioon – tartlane noppis seitse punkti järjest ja pääses ette 18:16! Yap teenis seejärel veel kaks punkti ja viigistas 18:18, kuid Kilgi õnnestunud hanitus ning vastase kaks eksimust võrgu ees lõpetasid geimi ikkagi meie mehe eduks 21:18. Kohtumine vältas 53 minutit. Reedel kell 9 hommikul tuleb Kilk platsile edasipääsu otsustavaks kohtumiseks soomlase Eliel Melleri vastu.

Raul Must (Raul Musta SK) ei leidnud avageimis Danielius Beržanskise (Leedu) vastupanu murdmiseks vajalikku võtit ning kaotas 14 minutiga 16:21. Teises geimis sujus Musta mäng paremini ning ta võitis 21:14. Initsiatiiv oli eestlase poolel ka otsustavas geimis. Must läks ette 11:7 ning võitis 21:18. Reede hommikul mängib Must taanlase Martin Harboga.

Naiste üksikmängu valikturniiril jõudis ühe võidu kaugusele põhiturniirist Romili Vakk (Triiton), kes klubikaaslaste omavahelises mõõduvõtus oli parem Marelle Salust 21:18, 22:20. Edasipääsejat selgitati 29 minutit. Vaki viimane vastane valikturniiril on reede ennelõunal teise asetusega Katrin Neudolt (Austria). Kaisa Liis Lepp kaotas Sofia Lavrovale (Ukraina) 6:21, 13:21.

Meeste paarismängus võitsid Oliver Hani (Triiton) ja Rasmus Talts (Raul Musta SK) Malta paari Samuel Cali ja Matthew Galea 21:18, 21:7 ning kohtuvad veel täna õhtul otsustavas mängus iirlaste Joshua Magee ja Vincent Pontanosaga. Triitoni treenerid Robert Kasela ja Mihkel Talts said 21:10, 21:14 võidu Ukraina ja Kanada passiga paariliste üle ning peavad nüüd põhitabelisse jõudmiseks õhtul sama tegema ka soomlaste Akseli Aalto ja Alvar Melleri vastu.

Naiste paarismängu valikturniiril kaotasid Nikola Mukile (Läti) ja Karolina Pintšuk (TÜASK) avageimi 6:21, kuid teises ja kolmandas said Marelle Salust ja Emilia Šapovalovast (Triiton) jagu vastavalt 21:19 ja 21:18.

Segapaarismängus murdsid end valikturniirilt põhitabelisse ainsana Hugo Themas ja Elisaveta Berik. Triitonlased võitsid kahes geimis nii Malta, Rootsi kui ka Iirimaa paari. Iirlaste Vincent Pontanosa ja Orla Flynni vastu olid nende võidunumbrid 21:16, 21:13. Teisel Triitoni paaril Rasmus Roogsool ja Lumikki Liiasel nii hästi ei läinud, sest nemad kaotasid otsustava kohtumise prantslastele Timeo Bourginile ja Marjolene Raffinile 12:21, 11:21. Kolmandasse ringi jõudsid ka Oliver Hani ja Romili Vakk, kuid Vladislav Kuninile ja Jaroslava Vantsarovskale Ukrainast neil seal võiduväärilist vastumängu organiseerida ei õnnestunud – 9:21, 15:21.

Emilia Šapovalova ja šotlane Evan Kenny jäid hätta Poola paari vastu, kaotades teises ringis 19:21, 13:21. Rasmus Talts ja Helis Pajuste (Raul Musta SK) pidid samas staadiumis tunnistama ukrainlaste 21:12, 21:13 paremust.