Kaks Eesti paari Riias poolfinaalis

Riias peetaval Victor Latvia Internationalil selgusid laupäeva õhtuks kõigis mänguliikides poolfinalistid. Nelja parema hulka pürgisid ka mitmed eestlased, pärale jõudsid kaks paari.

Segapaarismängu teisest ringist võitlesid end veerandfinaali vaid Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Helina Rüütel (Triiton). Neljanda asetusega Jonas Østhassel ja Julie Abusdal Norrast mängiti üle 21:17, 21:16. Järgmistena tulid tartlastele vastu prantslased Ewan Goulin ja Agathe Cuevas. Viimastele jäid 14:21, 20:22 alla seitsmenda asetusega Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus (TÜASK). Avageimis said prantslased kindla võidu 21:9, kuid edasi tabasid palli paremini Kaljurand ja Rüütel. Teine geim saadi kätte 21:14 ning kolmas 21:16. Poolfinaalis mängivad meie omad teise asetusega Rootsi paariga Ludwig Axelsson – Jessica Silvennoinen.

Meie parimad naispaarid tegid päeva esimeses pooles oma etteaste hindele viis. Omade lahingus võitsid Kati-Kreet Käsner ja Helina Rüütel teise Triitoni paari Kaisa-Liis Lepp ja Romili Vakk 21:5, 21:14, Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) olid üle ukrainlannadest Maria Korjaginast ja Jaroslava Vantsarovskast mõlemas geimis 21:15.

Käsner ja Rüütel kohtusid õhtupoolikul Jore Kavaliauskaite ja Jorune Šalnaitega Leedust ning taas saadi võit kahes geimis, 21:16, 21:14. Poolfinaalis minnakse vastamisi Anastasia Khomichi ja Daria Zimnoliga. Poola paaril on teine asetus.

Kruusile ja Üprusele astusid vastu neljanda asetusega Agathe Cuevas ja Kathell Desmots-Chacun Prantsusmaalt. Avageim kuulus võrdsete heitluses prantslannadele 22:20, teise võitsid vastased juba kindlamalt, 21:12.

Meeste paarismängus edenesid veerandfinaali vaid valitsevad Eesti meistrid Tauri Kilk ja Karl Kert. Kuuenda asetusega eestlased alistasid Prantsusmaa paari Timeo Bourgini ja Orphé Queton-Bouissou’ 22:20, 21:17. Õhtupoolikul ootasid iirlased Joshua Magee ja Vincent Pontanosa, kelle 21:14, 19:21, 21:17 paremust pidid tunnistama selle mänguliigi kauased valitsejad Eestis Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner. Kilk ja Kert võitsid avageimi 21:17, kuid kaotasid teise täpselt sama tulemusega. Otsustavas geimis juhiti 17:15, kuid mõned eksimused võrgu ees ja pika palliralli kaotus viisid iirlased võidu lävele – 20:17. Eestlased näitasid aga head närvi ja jõudsid ise matšpallini (21:20). Paraku ei suudetud seda ära kasutada. Iirlased mängisid täpselt ning 55 minutit väldanud kohtumise viimase geimi võitsid nemad 24:22.

Neljanda asetusega Anton Berik ja Mikk Õunmaa pidasid kolmegeimilise heitluse Mikolaj Morawski ja Krzysztof Podkowinskiga. Avageimi 21:19 võitu ei suudetud korrata ei teises (14:21) ega ka kolmandas geimis (15:21) ning veerandfinaali jõudsid poolakad. Andrei Schmidt ja Hugo Themas tunnistasid sakslaste Jonathan Drespi ja Aaron Sonnenscheini paremust 21:16, 21:18.