Sofias leidsid eestlased häid emotsioone vaid paarismängus

Sofias alanud Yonex Bulgarian International Championship 2024 polnud eestlastele üksikmängus helde. Kõik kolm meie tippu pidid kohe esimeses ringis end võidetuks tunnistama.

Meeste üksikmängu avaringis võitis Tauri Kilk (Triiton) rootslase Johan Azeliuse vastu avageimi 21:19, kuid kaotas teises 17:21. Kolmandas loovutas Azelius meie meistrile veel ühe punktikese vähem. Tunamullune Eesti üksikmängu meister Karl Kert (Raul Musta SK) valikturniiri kaudu põhitabelisse tõusnud türklasele Emre Lalele võrdväärne mängupartner polnud. Avageimi võitis türklane 21:9 ja teise 21:13.

Naiste üksikmängus võitles nagu Kertki kaheksanda asetusega Helis Pajuste (Raul Musta SK) kolm tasavägist geimi. Esimeses neist jäi peale poolatar Joanna Podedworny 21:19, teise aga võitis valitsev Eesti meister 21:18. Kolmandas geimis tuli võitja selgitamiseks välja jagada 42 punkti, neist 20 jäi paraku Pajuste kontole. Podedworny oli õhtuks veerandfinalist.

Läbinisti negatiivne reedene võistluspäev kaugele võistlema sõitnud eestlastele siiski polnud, sest Eesti meistrid meespaarismängus pressisid end veerandfinaali. Avaringis mängisid Kert ja Kilk türklased Yazgan Calisiri ja Ibrahim Haktan Dogani auti numbritega 21:11, 21:15.

Teises ringis õhtul rabeleti koha pärast veerandfinaalis kolmanda asetusega sloveenide Gal Bizjaki ja Maj Poboljšaj’ga ning kahe geimiga saadi hakkama ka seekord. Avageim võideti 21:13 ja teine 21:17. Nii jätkub eestlastele mängurõõmu ka laupäevaks, mil tehakse tutvust portugallaste Bruno Carvalho ja David Silvaga.