Juunioride Euroopa meistrivõistlustel selgus esmaspäeval esimene võitja. Võistkondliku turniiri finaalis kohtusid Belgradis tiitlikaitsja Taani ja kuuendat EM-i järjest medalikohal lõpetanud Prantsusmaa. Taani võistkond pole alates selle võistluse algusest 1975. aastal kordagi medalita jäänud ning senisele kolmeteistkümnele kullale lisati seekord 3:1 võiduga neljateistkümnes kuld. 2017 ja 2018 Euroopa juunioride meistriks kroonitud Prantsusmaa sai oma kolmanda hõbeda. Ukraina kordas 2011. aasta kolmandat kohta, Hispaania on võistkonnavõistluse medaliriikide seas uus maa.
Üksikmängude järel oli seis 1:1. Euroopa selle vanuseklassi esireket prantslane Alex Lanier võitis Jakob Houe 21:9, 21:15, kuid neidude üksikmängus oli Benedicte Sillassen peaaegu sama kindlalt parem Emilie Drouinist 21:13, 21:10. Taanlased läksid finaali juhtima noormeeste paarismänguga. Houe ja Christian Faust Kjær võitsid Mael Cattoeni ja Lucas Reinor’ vastu avageimi 16:19 kaotusseisust 21:19 ning teise 8:7 eduseisust 7:0 spurdiga pikalt ette minnes 21:10.
Finaal võinuks otsa saada neidude paarismänguga ning nii juhtuski. Sillassen ja Maria Højlund Tommerup lõid Elsa Jacobi ja Camille Pognante’i mängu avageimis uppi 21:17, kuid teises said samaga (ja samade numbritega!) hakkama prantslannad. Suurema osa kolmandast geimist juhtisid prantslannad, kuid lõpusirgele jõuti ikkagi taanlannade 18:17 eduseisus. Jacobi ja Pognante pääsesid veel korraks ette 19:18, kuid edu võiduks vormistada ei suutnud. Sillassen ja Tommerup teenisid kolm punkti järjest ja võitsid 21:19. See tähendas, et turniiril seekord teise asetuse (prantslaste järel!) saanud taanlased olid võitnud 3:1 ning segapaaridel enam platsile tulla polnud vaja.
Lisaks juba nimetatud mängijatele kuulusid Taani koondisse veel William Bøgebjerg, Hjalte Johansen, Jonathan Melgaard, Jeppe Søby, Emma Irring Braüner, Sofie Karmann, Frederikke Østergaard ja Sofie Røjkjær. Kõik koondislased said Belgradis peetud kuue kohtumise peale ka vähemalt ühe korra väljakul käia. Edukaim oli Christian Faust Kjær, kes pidas erinevates mänguliikides kokku seitse kohtumist ja võitis need kõik.
Pühapäeval peetud veerandfinaalides oli Taani 3:0 parem Inglismaast nagu ka Ukraina Saksamaast. Prantslased loovutasid rootslastele ühe võidupunkti (neidude üksikmängus), Hispaania alistas Eestiga samasse alagruppi kuulunud Tšehhi samuti 3:1 (tšehhidele tõi punkti Dominik Kopřiva). Õhtul peetud poolfinaalides oli Taani parem Ukrainast 3:1 (ukrainlastele tõi ainsa võidu Polin Buhrova) ja Prantsusmaa Hispaaniast. Prantslased juhtisid segpaaride heitluse järel 1:0 ja meesüksikmängu järel 2:1, kuid hispaanlannad viigistasid seisu. Otsustavad meespaarismängus siiski hispaanlastel enam varianti ei tekkinud, sest Cattoen ja Renoir võitsid 21:13, 21:12.
Alagrupis ühe vastase (Läti) võitnud ja kahele (Tšehhi ja Poola) kaotanud Eesti võistkond jäi 32 osaleja seas jagama 17.–24. kohta.
Lõplik paremusjärjestus
1. Taani
2. Prantsusmaa
3.. Ukraina ja Hispaania
5.–8. Rootsi, Inglismaa, Tšehhimaa ja Saksamaa
9.–16. Türgi, Soome, Serbia, Holland, Poola, Ungari, Šveits ja Bulgaaria.
17.–24. Iirimaa, Belgia, Portugal, Itaalia, Eesti, Rumeenia, Austria ja Leedu.
25.–32. Šotimaa, Sloveenia, Kreeka, Iisrael, Läti, Horvaatia, Slovakkia ja Norra.
Juunioride EM-võistluste võistkonnavõistlus
Individuaalturniiril hakatakse Serbia pealinnas asjatama juba esmaspäeva õhtupoolikul ning mängimas on ka Eesti üksikmängijad ja paarid.