Tauri Kilgil jäi põhitabelisse jõudmisest üks võit puudu

Maailma edetabelis 892. kohal paiknev taanlane Marcus Kruse sulges valitseva Eesti meistri Tauri Kilgi (Triiton) ees ukse RSL Lithuanian International 2024 põhiturniirile. 22-aastane Kruse võitis Panevežyses peetaval turniiril kaks tasavägist geimi 21:17 ja 21:18 ning edenes 32 parema hulka. Seal kaotas Kruse aga kohe avaringis, jäädes 18:21, 16:21 alla viienda asetusega sakslasele Brian Holtschkele.

Eestlase ja taanlase kohtumise avageimi juhtis rohkem küll viimane, kuid omad võimalused olid ka esimesel. Kilk muutis 4:0 spurdi toel kaotusseisu 9:7 eduseisuks, kuid intervalliks oli ees Kruse 11:9. Kaks korda jõudis meie mees veel viigini (11:11, 13:13), kuid ette enam mitte. Vastane saavutas 18:17 eduseisust kolm punkti järjest ja võitis avageimi 21:17. Teises geimis sai 5:2 algedu eestlane, kuid 8:8 viigiseisult läks taanlane ette 12:8 ning jõudis seisul 20:14 matšpallideni. Esimesed neli neist talle küll veel matšivõitu ei toonud, küll aga viies. Matš kestis 29 minutit.

Eesti meestest ainsana põhitabelisse saanud Karl Kert (Raul Musta SK) pidas avaringis ägeda kohtumise Inglismaad esindava Heng Lin Nganiga. Esimese geimi võitis 19:17 eduseisu viigiks lasknud Kert 21:19. Teises dikteeris sündmusi Ngan ning 14:8 eduseisult vormistas geimivõiduks 21:16. Otsustavas geimis pääses vastane ette 9:3, kuid siis leidis Kert oma mängu ning võrdustas seisu. Mullune Eesti meister juhtis 20:18, kuid ometi ei tulnud viimane punkt veel niipea. Alles viigiseisult 22:22 õnnestus Kerdil kaks punkti järjest noppida. Platsil oldi tund ja neli minutit. 16 parema seas on Kerdi vastaseks Amaury Lievre Prantsusmaalt.

Paarismängus alustasid selle mänguliigi valitsevad Eesti meistrid Kilk ja Kert võidukalt, alistades avaringis Danielius Berzanskise ja Domas Pakšyse (Leedu) 21:17, 21:14. Teise ringi (16 paremat) edenesid ka ülejäänud kaks Eesti meespaari. Teise asetusega Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) võitsid Andrei Doni ja Fedir Tjurini (Ukraina) 21:18, 21:12, kolmanda asetusega Anton Berik ja Mikk Õunmaa (Triiton) panid paika Michal Sobolewski ja Adam Szolci (Poola) 21:19, 21:17.

Naiste üksikmängus kaotas Catlyn Kruus (Triiton) avaringis Annanya Pravinile (India) 18:21, 11:21 ja tänavune Eesti meister Helis Pajuste (Raul Musta SK) jäi alla Siti Nurshuhainile (Malaisia) 4:21, 12:21. Paarismängus olid kolmanda asetusega Kruus ja Ramona Üprus (TÜASK) avaringis vabad, teises mängitakse kas India või Prantsusmaa paariga. Pajuste ja Sandra Kamilova said kolmes geimis jagu Hollandi duetist, seevastu Elisaveta Berik ja Emili Pärsim (Triiton) kaotasid leedulannadele Vilte Paulauskaitele ja Monika Sukackaitele 14:21, 21:9, 19:21.

Segapaarismängus osalevast neljast meie paarist olid avaringis ainsana võidukad teise asetusega Mikk Õunmaa (Triiton) ja Üprus, kes Oleksandr Tsõrunist ja Raiia Almalalhast (Ukraina) said jagu 21:9, 21:12. Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Triiton) pidid tunnistama kuuenda asetusega rootslaste Martin ja Malena Norrmani paremust 21:12, 21:11, Rasmus Talts ja Helis Pajuste (Rau Musta SK) kaotasid kolmes geimis prantslastele ning Hannes Hani ja Marelle Salu (Triiton) jäid kahes geimis alla hollandlastel 19:21, 19:21.