Tauri Kilk lõpetas Prahas 32 parema seas

Prahas peetaval Yonex Czech Openil kohtus tänu neljapäeval valikturniiril võidetud kolmele vastasele põhitabelisse jõudnud Tauri Kilk maailma edetabelis 193. kohal paikneva Mikolaj Szymanowskiga.

Avageimis jäi Kilk taha 1:4, kuid noppis seejärel kuus punkti järjest. Eduseis oli aga kibe kuluma, kui poolakas vastas omakorda 4:0 spurdiga. Intervalliks oli Szymanowski ees 11:9. Kilk jõudis küll korraks viigini 12:12, kuid poolakas sai taas mõne punktiga ette. Otsustavad sündmused algasid Kilgi 15:17 kaotusseisult. Tartlane sai ette 18:17, poolakas jõudis küll veel korraks viigini (18:18), kuid viimased kolm punkti kanti eestlase arvele. 14 minutiga oli geim võidetud 21:18.

Teises geimis oli Kilk ees 2:0 ja 3:2, siis aga võttis liidriohjad taas meie mehest aasta vanem poolakas, kuid mitte kauaks, sest Kilk omakorda juhtis 7:6 ja 8:7. Joogipausile mindi siiski tänavuste Poola meistrivõistluste hõbedamehe 11:8 eduseisul. Kahjuks tabas Kilgi tegemisi seejärel mõõn, sest seisult 12:10 teenis poolakas kaheksa punkti järjest, läks ette 20:10 ning viigistas geimivõiduga 21:12 seisu.

Otsustavat geimi alustas Kilk keskendunult, minnes ette 2:0 ja 6:1. Szymanowski vähendas seejärel jõuliselt kaotusseisu ning jõudis kiiresti eestlasega rinnutsi – 7:7. Võrdne mäng jätkus, intervalliks oli ees kolm punkti järjest teeninud poolakas 11:9. Enam-vähem võrdne mäng jätkus, kuid kahjuks poolaka dikteerimisel – 14:11, 17:13, 19:14. Kilgil tuli vastast võidu puhul õnnitleda, kui mängu algusest oli kulunud 50 minutit. Szymanowski võitis 21:15.

Selle paari võitja vastane teises ringis pidi kõigi eelduste kohaselt olema Enogat Roy, kuid esimese asetusega prantslane kaotas oma avaringi kohtumises Jakob Houe vastu esimese geimi 19:21, oli teises 6:11 taga ning andis seejärel loobumisvõidu. Nii pääses teise ringi taanlane, kes kell 19.30 paiku kohtub nüüd Szymanowskiga.

Naiste üksikmängus kaotasid mõlemad Eesti esindajad avaringis. Helis Pajuste (Tondiraba SK) jäi alla Barbora Bursovále (Saksamaa) 20:22, 12:21, Ramona Üprus (TÜASK) pidi tunnistama Kateřina Mikelová (Tšehhi) paremust 21:17, 15:21, 21:17. Segapaarismängu avaringis kaotasid Mikk Õunmaa (Triiton) ja Üprus Saksamaa paarile Simon Krax ja Amelie Lehmann 15:21, 17:21.

Meeste paarismängus heitlesid Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) avaringis samuti sakslastega. Jonathan Drespi ja Aaron Sonnenscheini vastu võideti avageim 23:21, kuid teine kaotati 18:21 ning kolmas juba kindlalt 11:21. Mäng vältas 53 minutit.