Tauri Kilk võitles end Lubinis teise ringi

Lublinis peetaval International Seriesi kategooriasse kuuluval turniiril Polish International 2024 presented by Victor tegi reedel avalöögi meeste üksikmängu valitsev Eesti meister Tauri Kilk (Triiton). Põhiturniiri avaringis oli meie mehe vastaseks poolakas Szymon Stokfisz.

Maailma edetabelis 458. kohal paiknev poolakas alustas kodusel põrandal lennukalt, kasvatades 4:0 algedu intervalliks 11:6-le ning ei andnud Taurile rohkem hõlpu ka geimi teises pooles. Edetabelis 415. kohta hoidev tartlane sai oma viimase punkti seisuks 11:18. Stokfiszi 21:11 võiduga lõppenud geim vältas vaid kümme minutit.

Teises geimis sai Kilk esialgsest ehmatusest üle ning suutis 23-aastasele poolakale juba tõsisemalt vastu hakata. Ta juhtis 5:3, 7:4 ja 9:8 ning ehkki vastane jõudis viigini 10:10, mindi vett rüüpama meie mehe eduseisul 11:10. Mängu jätkudes kasvatas Kilk eduseisu 15:10-le, kuid Stokfisz sai tasapisi mängu tagasi, viigistades 16:16. Uuesti mängis Kilk end ette 18:16, kuid peagi oli tablool taas tasakaal, 18:18. Poolakas ette 19:18, Kilk viigistas. Stokfiszi jõudis esimese matšpallini, aga taas tegi eestlane viigi ja läks omakorda ette, 21:20. Oma geimpalli suutis Eesti meister ära kasutada, võita 22:20 ning 27 minutiga oli jõutud tasakaaluni.

Kolmas geim. 2:2 pealt pürstis poolakas ette 7:2. Lõplik minek see siiski veel polnud, sest Kilk mõõtis vaikselt tagasi (6:8, 9:10) ning intervalliks juhtis Stokfisz vaid kahega, 11:9. Kilk sai kätte viigi 13:13 ning läks kohe ka esimest korda otsustavas geimis ette. 14:13-le järgnesid 15:13, 16:13 ja 17:13, enne kui poolakas ka oma punktiarvet taas kasvatada suutis. Kilk jõudis matšivõidust kolme punkti kaugusele (18:15), siis kahe punkti kaugusele (19:16) ja siis matšpallini (20:16). Ja esimesega neist otsustas asja – 21:16 ja 16 parema sekka! Eesti v Poola vältas 44 minutit.

Kilgi järgmine vastane on 2002. aastal sündinud Shashwat Dalal Indiast. Maailma edetabelis 203. kohal paiknev Dalal sai avaringis jagu samuti poolakast, Andrzej Niczyporukist 22:20, 21:16.

Reede õhtupoolikul tuli Tauri Kilk veelkord väljakule, seekord koos Andrei Schmidtiga. Koos mängiti meespaarismängu avaringi kohtumist hispaanlaste Daniel Franco ja Rodrigo Sanjurjo vastu. Seegi kohtumine venis kolmegeimiliseks ja aega kulus 41 minutit. Esimeses geimis olid tartlased viimast korda juhtimas 5:3. Joogipausiks jäädi maha 7:11 ja ehkki seejärel vähendati vahe ühele punktile (10:11), olid hispaanlased edasi kindlamad ja võitsid tosina minutiga 21:14. Teises geimis ei pääsenud hispaanlased kordagi juhtima, kuid suuremaks kui kolm punkti meie paari edu kordagi ei kasvanud. Liidriohje suudeti siiski lõpuni hoida – 21:19. Otsustavas geimis kiirustasid Franco ja Sanjurjo ette 6:0 ja 11:3 ning suutsid võiduseisu hoida geimi lõpuni. 21:13 hispaanlastele.